Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dieta ptaszników

  1. #1
    Zion
    Guest

    Dieta ptaszników

    Witam wszystkich.
    Czy dieta składająca sie z jednego gatunku, chodowanych przeze mnie świerszczy, nie będzie mjała negatywnych skutków? Pochodzę z niedużego miasta i mam doś poważny problem z pokarmem dla moich pająków (Grammostola rosea 2cm ciałka i Brachypelma albopilosum ok.
    4-5 wylinka).
    Pozdrawiam


  2. #2
    walter
    Guest

    Re: Dieta ptaszników

    Z pewnoscia nic im sie nie stanie.
    Zreszta nawet w malym miescie mozna urozmaicic pajakowi diete -
    Latem zawsze mozesz zlapac cos ciekawego i apetycznego na lace a jesli gdzies sa karaluchy (prusaki) ... no to palce lizac :-)


  3. #3

    Re: Dieta ptaszników

    Witam
    Przyjęło się uważać..słusznie zresztą.. że im bardziej urozmaicona dieta, tym lepiej. Uważam, że świerszcze są wartościowym pokarmem i nawet jeśli przez okres zimowy Twój ZWIERZYNIEC będzie tylko na nich "jechał" to i tak nic nie powinno się dziać. Poza tym, jak wiesz pająki trawią pozaustrojowo...możesz zatem w prosty sposób zwiększać wartość odżywczą świerszczy, przez odpowiednie wcześniejsze ich nakarmienie..To co będzie wypełniać ich przewody pokarmowe też zostanie przez ptasznika strawione i wchłonięte..
    ps. Tak między nami w okresie jesienno-zimowym karmię swoje pająki świerszczami, larwami "zoofobasa", czyli drewnojada i mącznikami /jedne i drugie możesz hodować ..i jest to jeszcze prostsze../ tylko zawsze mam wrażenie, że pająk i tak najchętniej wybiera na swe ofiary świerszcze..a poza tym wspomniane larwy, zwlaszcza mączniki, są niezwykle tłuste , więc i tak trzeba je skarmiać OSTROŻNIE i bez zbytniej EGZALTACJI))))
    Pozdrawiam
    Pablos

  4. #4
    Zion
    Guest

    Re: Dieta ptaszników

    Napiszcie proszę czy wiecie coś o preparatach mineralnych, którymi posypywać można świerszcze przed podaniem ich pająką (czytałem o tym na stronce www.terrarium.com.pl. Żekomo świerszczą brakuje wapnia (ca).
    Pozdrawiam i dzięki za odzew!


  5. #5

    Re: Dieta ptaszników

    )))))
    Tak ale to nie ta bajka...chodziło o świerszcze jako o karmę dla gadów /np. jaszczurek.../ Naprawdę nie ma sensu robić takich rzeczy dla ptasznika..to mu nie jest potrzebne..przecież nie ma kośćca, w tworzeniu którego wymagałby specjalnego dowozu soli wapniowych. Myślę, że wymagane przez pająka ilości wapnia dostarczysz mu w normalnej diecie..
    Pozdrawiam

  6. #6
    Zion
    Guest

    Re: Dieta ptaszników

    Uspokoiliście mnie


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •