Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: problem z malym bialokolanowym

Mieszany widok

  1. #1

    problem z malym bialokolanowym

    mam malego ok 5 mm bialokolanowego po 1 wylince
    probowalem dawac mu glowy macznikow ktore po odcieci przez chwile sie jeszcze ruszaja, ale on nie jadl
    co mam zrobic??????

    z gory dzieki

  2. #2

    Re: problem z malym bialokolanowym

    one się nie muszą ruszać. ja też mam malutkiego baiłokolaowca i karmię go zabitymi mącznikami, nie samymi głowami. Raz je a raz nie. Po prostu zabij jakiegoś malutkiego macznika i zostaw pajączkowi.


  3. #3

    Re: problem z malym bialokolanowym

    ja swoim "amluchom" wkladam codzienie nowego zabitego, przecietego na pol maczniaka, i codzienie wyciaga resztki, zeby nie plesnial


  4. #4
    Huhros
    Guest

    Re: problem z malym bialokolanowym

    moze zbliza sie wylinka albo nie jest glodny?


  5. #5

    Re: problem z malym bialokolanowym

    jesli to nie wylinka to sprobuj dac mu cos mniejszego od maczniaka. Jak dobrze sie postarasz to znajdziesz nawet malutkiego swierszcza ktory z pewnoscia bedzie lepszy od martwego maczniaka. Jesli nie swierszcz to moze pinki wedkarskie.............


  6. #6

    Re: problem z malym bialokolanowym

    Pinki za duże. Sam mam takie, ale moje już poprzechodziły 2 wylinkę (jeszcze nie wszystkie). Dostaja małe maczniaki (połówki) i wylęg karaczanków (P. nivea).


  7. #7

    Re: problem z malym bialokolanowym

    Ja stosuję prosionki (jak byłem smarkacz, mówiliśmy na to pancerniki) - trochę podobne do krocionogów, tylko że o wiele krótsze, szersze i płaskie, niektóre gatunki potrafią się zwinąć w kulkę (kulanka).

    Ani nie musisz tego hodować, ani kupować - wystarczy, że pójdziesz sobie na spacerek do lasu, nawet w okresie zimy (jedyny problem może stanowić snieg). Znajdziesz je pod zwalonymi pniakami i gałeziami, a nawet pod kamieniami. Są różnych rozmiarów ok. 3-10 mm więc doskonała wielkość dla małego białokolanowego i innych ptasznikowych maluchów.
    Nałapiesz sobie tego do jakiegoś małego pojemniczka z odrobiną próchna, kory, liści i możesz spokojnie je trzymać, aż wszystkie nie zostana skonsumowane przez ptasznika. Musisz jednak uważać i pilnować okresu wylinki - ptasznik w tym czasie nie może mieć ŻADNEGO towarzystwa.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •