Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Brachypelma albopilosa

Mieszany widok

  1. #1
    shakadu
    Guest

    Brachypelma albopilosa

    Od trzech dni jestem szczęśliwym posiadaczem 4 cm samicy nadmienionego w temacie gatunku. Zastanawiam sie czy nie przesadziłem z wielkością terra jak dla tak małego pajaka (27/27/25). Moja niepewność wynika z faktu iż po introdukcji do terra pajak troche pochodził po ściankach a nstępnie zrobił sobie norke za kokosem i od tej pory tam siedzi. nie zaobserwowałem aby wychodził nawet w nocy. temperatura ściółki to 25 a powietrza 28 , w nocy ma spadki do 22 . także z temp chyba wszystko w porządku. próbowałem pająka nakarmić ale gdy świerszcz zbliżył sie do jego norki pająk tylko go smyrną i się cofną, w ten sposób postąpił pare razy.Może powinienem spróbować z jakimiś larwami???
    Jeszcze jedno pająk ma mocno czarny odwłok, może to wylinka??
    Kiedy mam zacząć się martwić jeśli nei będzi echciał wyjść??
    Z góry dziękuje za odpowiedź

  2. #2
    Huhros
    Guest

    Re: Brachypelma albopilosa

    jesli Twoj kedzior ma 4 cm bez nog to terra jest spoko, jesli z nogami to zmniejsz troche. Twoj ptasznik narazie przyzwyczaja sie do nowego miejsca czyli nie ma sie o co obawiac. Jesli pajak nie je to moze jest najedzony-przeciez nie jest tak ze je jak automat kiedy tylko mu sie cos da. Daj mu kilka dni a napewno cos ruszy. Byc moze zbliza sie wylinka i dlatego nic nie rusza (swiadczy o tym ten silnie czarny odwlok o ktorym napisales). Poczekaj kolo tygodnia (wtedy powinna nastapic wylinka)
    W sumie to czarny odwlok widac tylko wtedy, kiedy pupa jest pozbawiona wlosów-czyli jak ptasznik byl denerwowany i wyczesywal (jest wtedy jasna a nowa skora pod pancerzem czarna, stad odwlok staje sie czarny, bo prześwituje ten nowy)
    mam nadzieje ze nie zamieszalem za bardzo i wiesz o co biega
    powodzenia w hodowli !


  3. #3

    Re: Brachypelma albopilosa

    Huhros ma racje ))) Ale wiesz ja tam rozumiem ten problem. Tez jestem swiezy w tej dziedzinie. Miesiac temu kupilem rowniez B.Albopilosum (miala wtedy 3cm cialka) i rowniez nie chciala opuszczac kryjowki. Minelo troche czasu i juz jest wszystko ok. Mysle, ze teraz poprosyu musi sie przyzwyczaic do nowego domku. Co do jedzenia to poczekaj jeszcze ok 2 dni i sprobuj znowu dac tego swierszcza, powinien zaatakowac. Dobra oznaka jest to ze wogole zainteresowal sie swierszczem bo moj wogole nie reagowal na pokarm.

    Milych chwil spedzonych z pajakiem......


  4. #4
    shakadu
    Guest

    Re: Brachypelma albopilosa

    witam
    dzięki za odpowiedź. Mam kolejne pytanie. czy jeśli wyjme tego kokosa i zastąpie go inną ktyjówką (bo wydaje mi się że w momęcie w którym pająk zacznie głebiej kopać kokos może go przygnieść) nie bedzie wzgledem mojego kędziora beszczelnością ?
    Również pozdrawiam

  5. #5

    Re: Brachypelma albopilosa

    Wydaje mi sie ze tak duzego pajaczka kokos nie przygniecie ale jezeli sie uprzesz to zmien choc ja osobiscie nie widze takiej potrzeby......Kokos jest calkiem fajna ozdobka terra wiec proponuje pozostawic tak jak jest.... )))))))


  6. #6
    Huhros
    Guest

    Re: Brachypelma albopilosa

    kokos to chyba najlepsza kryjowka dla ptasznika- jest lekka i nie uszkodzi pajaka (jak np. kamień), nie plesnieje iwogole pajak kruje sie w nim caly czyli jest hepi
    na Twoim miejscu nie zamienial bym go na nic innego


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •