Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Jak moge go ogrzać

  1. #11

    Re: Jak moge go ogrzać

    Postaw słoik z pająkiem z tyłu na lodówce, na jakimś styropianie, aby zniwelować drgania. Lepiej jeśli nad lodówką na ścianie powiesisz jakąś pułeczkę i tam postawisz słoik z ptasznikiem.
    Ja trzymam moje małe rosea na szafce nad lodówką i zamrażarką (zamrażarka stoi na lodówce), prawie pod sufitem.
    W chłodniejsze dni temperatura była 24*C, a teraz, jak się ociepliło, to temperatura dochodzi nawet do 26*C.


  2. #12

    Re: Jak moge go ogrzać

    Pomysl moze i nie glupi. szkoda tylko ze mozliwosc obserwacji jest kiepska


  3. #13
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: Jak moge go ogrzać

    U mnie prawie mozliwosci obserwacji na razie nie ma, no ale jeszcze sie naobserwuje.
    Ja tam jestem za zarowka. Kabel grzewczy uzywam tylko dla weza.

    Moze i pomysl Metusa jest dobry, jednak chyba troche ryzykowny. Ja uzywam zarowek i w dzien jest 25-26 stopni, a w nocy 21.

    Acha: chcialbym jeszcze przypomniec, ze im bardziej sie pajaka podgrzewa, tym jego metabolizm jest szybszy i tym szybciej rosnie, w polaczeniu z bardzo dzestym karmieniem powoduje jego szybsze starzenie sie i w konsekwencji krotsze zycie.

    Tak czy siak ja uzywam zarowki, chociaz jest wiele mozliwosci.

    Moj pajak jest aktywny w tej temperaturze.

    Jednak chyba dla pajakow nadrzewnych kabla grzewczego mozna uzywac.

    Pod ziemia, to on sie chowal nie bedzie


  4. #14

    Re: Jak moge go ogrzać

    Osobiscie uwazam ze zarówka nie zdaje egzaminu jesli chodzi o podgrzewanie terrarium. Zarowka nie podgrzeje temp o 10stC. A pozatym jak tu ogrzewac zarówka jesli akwarium czy terra jest zasloniete od gory tak zeby pajak nie wyszedl i zarowka ktora swieci przez szybe duzo nie da, natomiast do terra zarowki tez nie mozna wlozyc gdzyz grozi to poparzeniem pajaka. W przypadku irona16 zarowka nie jest mozliwa gdyz pajaka trzyma w sloiku, wiec jak tu ogrzewac zarowka????


  5. #15
    walter
    Guest

    Re: Jak moge go ogrzać

    ... pozostaje tylko kuchenka mikrofalowa ... a tak powaznie, oto link do krotkiego ale dosyc dobrego artykulu "Grzejniki sa do grzania, nie do gotowania" : http://www.arachnophiliac.com/burrow/heaters.htm

  6. #16
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: Jak moge go ogrzać

    A ja ten problem rozwiazalem. Kupilem fauna boxa. Jest tam miejsce na wlozenie gwintu z zarowka, ktora tam wrecz IDEALNIE pasuje.
    W fauna boxie trzymam kubek po smietanie, w ktorym siedzi pajak. Kubek jest przykryty.

    W dzien dodatkowo chodzi lampka pokojowa, choc to niezbyt ekonomiczne rozwiazanie. W kazdym razie jak na razie wydaje sie, ze jest dobrze.


  7. #17
    Dziewuszka
    Guest

    Re: Jak moge go ogrzać

    Niech sie Awikularia wypowie na temat kabla grzewczego....powtarzala to 150000 razy ja powtarzam po niej bo sie sprawdzilo....ale z was kurde nie dowiarki widac ze nie czytacie dokladnie forum...sprawa kabla grzewczego dla pajaka byla poruszana mnoooooooooooogo razy...Awik niech sie wypowie.
    Pozdrawiam.


  8. #18

    Re: Jak moge go ogrzać

    a ja jeszcze raz powtarzam ze kabla nie trzeba klasc na calej powierzchni podloza w terra. mozna np na 1/2 pow podloza i wtedy temperatura w terra jest ok a pajak wybierze sobie miejsce na gniazdo tam gdzie sam zechce. jak mu bedzie zle na kablu to zrobi sobie gniazdo tam gdzie go nie ma. ;]


  9. #19
    Atrax Robustus :-)
    Guest

    Re: Jak moge go ogrzać

    Ja kabla uzywam tylko dla weza.
    Wiele osob mi juz kabelek polecalo dla ptasznika, ale po co mam stwarzac mu niezbyt naturalne warunki, skoro zaroweczka mi naprawde wystarczy :]



  10. #20

    Re: Jak moge go ogrzać

    Podtrzymuje teorie Dziewuszki a co za tym idzie Awikularii i wielu innych osób ktore twierdza ze kabel grzewczy jest niedobrym rozwiazaniem. Terrarium kazdego z moich ptasznikow podgrzewam zarowka i jest oka1 Temp w dzien jest od 25-27 stopni a w nocy bez oswietlenia jest 20-221 stopni! Zarowke mozna przeciez umiescic w terra tak aby pajak sie do niej nie dostal i nie poparzyl!!! Nie polecam kabla grzewczego!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •