Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Turkuć podjadek

  1. #1

    Turkuć podjadek

    Babcia mi właśnie naopowiadała, jak kiedyś goniła z motyką pod ogródku turkucia, który podobno łaził jej pod grządkami jak kret i zżerał korzenie... Podobno wygląda jak rak, ma jakieś skrzyła i jest montrualny... Myślałam, że babcia jak to babcia przekoloryzowała tego stwora, ale zobaczyłam jedno zdjęcie na google'u i uwierzyłam ;-) Niestety na polskich stronach jest bardzo malo infomacji o turkuciu, a nie znalazłam nawet jego łacińskiej nazwy... Może mi ktoś o nim opowiedzieć, czy faktycznie taki smok jest z niego, albo odnieść do jakiś stron w necie czy literatury?? Obiło mi się tylko kiedyś o uszy, że jego larwy są strasznie wielkie.


  2. #2

    Re: Turkuć podjadek

    łojej, sorry, wlasnie znalazlam jego opis na tcp ;-) pardon...


  3. #3

    Re: Turkuć podjadek

    Moge podać Turkucia jakiemuś z pająków bo ostanio czesto je widuje a sa nawet duże ?


  4. #4
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Turkuć podjadek

    Teoretycznie tak, ale bardzo dużemu pająkowi, bo potrafią się bronić (również chemicznie).
    A w sumie szkoda go, bo turkucie są coraz rzadsze w Polsce.

    Jeśli jakieś masz, możesz mi przesłać po kosztach przesyłki lub za larwy C. aurata?


  5. #5
    Sphenodon_Guntheri
    Guest

    Re: Turkuć podjadek

    tesh jestem chetny hodowałem kilka lat temu turkucia, i naprawde piekny owad.


  6. #6

    Re: Turkuć podjadek

    Nie choduje ich ale znam miejsce gdzie siedzą.Wystarczy podskoczyc 2-3 razy poczekac i wyłażą .Dzisiaj pójde poszukac jak cos złapie to napisze.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •