Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kornik!!

  1. #1
    swatkostek
    Guest

    Kornik!!

    Potrzebuje pilnie zdjecie owada kornika .
    (pilne bo mi dach zrzera i nie wiem jak wyglada owad )

    I jeśli ktoś wie jak to tępić to z gory dziekuje

  2. #2
    M_dryas
    Guest

    Re: Kornik!!

    Jak Ci zżera dach to nie kornik - może to być spuszczel domowy (Hylotrupes bajulus L.). Drugi mój typ (mniej prawdopodobny) to kołatek (Anobium).


  3. #3

    Re: Kornik!!

    w zalaczniku kornik "drukarz"


  4. #4
    swatkostek
    Guest

    Re: Kornik!!

    złapałem jednego przypomina pinke wedkarska !!!

    wiec jak to nie kornik to co??

  5. #5

    Re: Kornik!!

    bo to chyba jego larwa


  6. #6
    swatkostek
    Guest

    Re: Kornik!!

    kaczi - nie zaobzerwowałem u mnie na strychu takiego owada

  7. #7

    Re: Kornik!!

    to ja nie wiem co to moze byc zapytaj Dark raptor'a on jest prawdziwym specjalista od tego typu spraw


  8. #8
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Kornik!!

    M_dryas ma rację. Jeśli jest bardzo mały to będą jakieś kołatki (Anobium lub inny rodzaj).
    Hylotrupes bajulus (chrząszcz z rodziny kózkowatych) tworzy bardzo duże korytarze. Jest dość charakterystyczny.


  9. #9

    Re: Kornik!!

    ludi pomiłujtie pytanie cos mi je strych to pytanie z cyklu "wczoraj widziałem owada jaki to ?". A na temat to w drewnie martwym są najczęściej dwa wymienione gatunki z czego kołatki mają otwory wyjściowe ok 1 mm okragłe a spuszczel domowy duże gdzieś koło 3 mm ten drugi ubija trocinki w chodnikach więc zasadniczo wysypują się tylko w niewielkim stopniu po wygryzieniu owada. Owada spotkac to sztuka raczej rozpoznać trzeba po żerowisku. A i jeszcze jak dach jest "nówka funkiel" z tego roku to moga byc różne inne owady (ścigi i tp) ale tym bym się nie przejmował a jak to spuszczel czy kołatki to znam jeden tylko sposób który działa - wysoka temperatura tylko szkoda domu ale widowisko byłoby fajne. No i nie mieszajcie w to kornika drukarza ten "padliny" nie rusza.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •