Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Polski chrząszcz/żuk?

  1. #11

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    problem polega na tym że one zasuwają po ziemi a nie siedza na roslinie.
    moze to sa biegaczowate bo szybko zasuwają :]dałem im troche włókna i ziemi to sie zakopały i co jakiś czas wychodzą i "badają" ziemie.jabłka nie ruszaja przynajmniej nie zauwazylem

  2. #12
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    To rzeczywiście może być jakiś biegacz.
    Myślę, że możesz je karmić wylęgiem świerszczy, mięsem i małymi larwami mącznika (drobne gąsienice i dżdżownice też powinny być dobre).
    Małe biegacze nie jadają z reguły owoców (co innego Carabus i pokrewne rodzaje). Pamiętaj o jakimś poidle lub wilgotnym rogu terrarium. Oczywiście konieczne są jakieś kryjówki.


  3. #13

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    no wrzuciłem im troche mięska to jeden zaczął wsuwać aż mu sie czułki trzęsły
    DarkRaptor żuczki kazały ci podziękować że nie musiały sie przerzucać na wegetarianizm :P

  4. #14

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    za to drugi (taki sam) zaczął wcinać otręby pszenne bo kilka wpadło z pudełka z maczniakami

  5. #15
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    Niektóre biegacze to niemal wszystkożery. Jak dorwie się do mięsa, to pewnie zmieni upodobania.
    Pamiętaj o wilgoci. Bez tego, biegacze raczej wykorkują (przynajmniej wilgotny jeden róg pojemnika). I lepiej nie dawać im solonych wędlin... ja stosuję świeżego kurczaka


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •