Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Polski chrząszcz/żuk?

Mieszany widok

  1. #1

    Polski chrząszcz/żuk?

    Chciałbym poznać jakieś bliższe informacje na temat naszego żuczka ,chociaż bez zdjecia bedzie trudno go opisac ale sprubuje
    Jest to żuczek owalnego kształtu około 1cm jest czarny ale jego pancerzyk jest odblaskowy i wpada troche w kolor złoty/zielony
    Dodam że jak wychodze z psem na spacer do takiego "parku" to praktycznie zawsze widze po kilka sztuk wiec sa dosc liczne

  2. #2

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    Geotrupes vernalis ja mam takich kilka:



  3. #3

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    to nie ten
    te o które mi chodzi są takie bardziej "płaskie" w sensie że chodza nisko na nogach ze niemal pocieraja "brzuchem" po ziemi
    i maja bardziej oplywowy ksztalt

  4. #4

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    [img]http://www.uku.fi/~holopain/ento/Amara-eurynota.jpg[/img[
    podobne do tego

  5. #5

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    Chrysomela varians



  6. #6

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    Phyllobius arborator



  7. #7

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    kurde jeszcze nie to chyba bez zdjecia sie nie uda bo one sa wszystkie podobne i trudno mi go opisac ,bardzo podobny do tego na zdjeciu ktore dalem wyzej(ksztaltem identyczny)

  8. #8

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    chociaż to może być ten Chrysomela varians?
    co one jedzą?jakieś owoce?

  9. #9

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    wiesz co nie wiem dokłądnie ale podejrzewam że owoce. Moje vernalisy bardza chetnie jedzą jabłka.


  10. #10
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Polski chrząszcz/żuk?

    Owad z Twojego linku (ten, który miał być podobny) to przedstawiciel biegaczowatych, drapieżnik.

    Prawdopodobnie widziałeś jednak jakąś stonkę. Gatunku nie podam Ci, bo pod opis pasuje chyba kilkadziesiąt gatunków... ponadto przedstawiciele innych rodzin. Zasada jest prosta. Podajesz im tę roślinę, na której je złapałeś jako pokarm. Pamiętaj by zawsze był świeży... a wtedy nie powinno być problemów z hodowlą tych owadów.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •