Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Marzenie terrarysty :P

  1. #11

    Re: Marzenie terrarysty :P

    Hmmm... a ja upierałbym się, że starannie wykonany w ten sposób sprzęcik, będzie w domowych warunkach idealnym inkubatorem, czy też terrarium dla gatunków wymagających np. dużych różnic dobowych gdy idzie o temperatury
    Sam używam tego do inkubacji jaj (gady, świerszcze) i sprawdza sie idealnie - co prawda rzeczywiście wachnięcia temperatury dochodzą w nim do 0,3stC a wilgotność jest utrzymywana poprzez podgrzewaną kuwetę (również z regulowaną temperaturą) z keramzytem, jednak wszystko zależy po prostu od użytych mierników i sterowników oraz staranności wykonania ich połączeń
    W każdym razie szykuję obecnie drugą sztukę z przeznaczeniem na chów mrówek z rodzaju Acromyrmex - tryb życia mają porównywalny z grzybiarkami z rodzaju Atta


  2. #12
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Marzenie terrarysty :P

    Hmmm... (może jako mod nie powinienem robić offtopic, ale jak już temat schodzi na mrówki :-)
    Jak zapewniasz im żarcie. Słyszałem, że to straszne żarłoki i do swoich kultur grzybowych wymagają np. dużych ilości świeżych róż (przynajmniej Atta)?


  3. #13

    Re: Marzenie terrarysty :P

    (Spokojnie - jeszcze nie "zapewniam" a dopiero BĘDĘ zapewniał - nie będę ich miał zanim nie skończę formicarium - bez wariactwa - najpierw domek Co do żarcia - jeżyna - mam jej na terenie firmy kilkaset metrów kwadratowych w parku i nad stawem )
    no ciooooo??:P w koncu to i tak forum o robalach ;P



  4. #14
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Marzenie terrarysty :P

    Heh... to powodzenia w hodowli, a ja zakładam na działce "pole jeżyny"
    Fakt, mrówy kapitalne... ale chyba poeksperymentuję z jakimś Camponotus'em. Też duże i robią fajne gniazda w drewnie :-)


  5. #15

    Re: Marzenie terrarysty :P

    Super,Wygląda jak lodówka :]

  6. #16

    Re: Marzenie terrarysty :P

    Teraz to sie "badania" nazywa, tak? Przyznaj sie lepiej, jakie piwo tam trzymacie? ;P :>


  7. #17
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Marzenie terrarysty :P

    Heh... standardowo w badaniach stosuje się etanol 70% :>


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •