Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Marzenie terrarysty :P

  1. #1
    Dark Raptor
    Guest

    Marzenie terrarysty :P

    Oto zdjęcie fajnego sprzętu, marzenia terrarysty - "Szaf hodowlanych". Mają możliwość ustawiania temperatury w zakresie od -10 do +40 st. C. (jeśli nie większym), regulacja fotoperiodu, wentylacji itp. Mają jeszcze pewnie kilka innych opcji, ale jeszcze nie rozgryzałem :P
    Z czymś takim można pobawić się w hodowlę eksperymentalną w stałych warunkach i bez problemu diapauzować zwierzęta. Słowem, fajnie byłoby mieć coś takiego w domu, ale cholerstwo zajmuje dużo miejsca i sporo waży. O cenie nawet nie wspomnę, bo to na prawdę duuuuuża suma :-/


  2. #2

    Re: Marzenie terrarysty :P

    nio niezłe było by gdzie jaja inkubować miejsce by się znalazło ale cena to już chyba nie dla mnie ale niezłe cacko Pozdrawiam marek


  3. #3
    kroliks
    Guest

    Re: Marzenie terrarysty :P

    o takim czymś to ja śnie ehhhhhh można by było dużo sie na tym nauczyć


  4. #4

    Re: Marzenie terrarysty :P

    A może jednak ktoś by podał przykładową cene?? A jak jest rozwiązany problem oświetlenia?? w końcu niektórym gatunkom dobrze robi światło słoneczne, a świetlówki może i mają podobne właściwości, ale jednak słońcem nie są.


  5. #5
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Marzenie terrarysty :P

    Wiem, że cena zaczyna się od ok. kilkunastu tysięcy złotych. Lamp nie sprawdzałem, niestety, nie znam ich właściwości (ale też jakieś specjalne).


  6. #6
    kroliks
    Guest

    Re: Marzenie terrarysty :P

    jak ktoś w rodzinie wiele osób mających na chopla na ten temat to sie składać mogą(szkoda że ja tylko mam w rodzince chopla


  7. #7

    Re: Marzenie terrarysty :P

    Witam
    Ależ to żadna rewelka tak na prawdę
    Każdy może sobie coś takiego zrobić sam i to zamykając się w kosztach rzędu 500 - 1000zł (zależnie od użytych materiałów) w pełnym wypasie terrarystycznym
    Już mówię jak :>
    - spacerek do komisu po dużą lodówkę
    - wywalić wszelkie pierdoły ze środka, zostawiając gołe ścianki
    - w drzwiczkach wyciąć środek a w to miejsce wkleić szybę - jedną od środka, drugą na zewnątrz (stworzy się w ten spoosób nisza powietrza, które będzie również ładnie izolować termicznie a więc i nie zaparuje
    - zamontować na dnie kabel grzewczy na nim zaś dopasowaną kuwetę na podłoże
    - na górze oświetlenie tak grzejne jak i z UVB(zabezpieczone siatką)
    z boku na dole i na górze wyciąć otwory wentylacyjne i zabezpieczyć siatką, jednocześnie robiąc na nie przysłonki, tak by nimi regulować przepływ powietrza
    - podłączyć zegar sterujący oraz termoregulator
    - urządzić terrarium
    Gratuluję - możecie wpuszczać zwierzaki
    Jak będzie trzeba schłodzić poniżej temp. pokojowej - wystarczy wyłączyć ogrzewanie i podłączyć kabel lodówki do sieci uruchamiając chłodzenie
    Dobrze jest przy przerabianiu samego pudła lodówki, przełożyć jej sterowanie na zewnątrz, tak aby nie trzeba było grzebać w środku celem zmian temperatury


  8. #8
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Marzenie terrarysty :P

    Nie ma to jak praktyczność Dobre!
    Niestety taki sprzęt nie daje gwarancji całkowicie stabilnych i kontrolowanych warunków wymaganych w naszych badaniach. A swoją drogą jak taka szafa już jest, to czemu nie skorzystać... ;-)


  9. #9

    Re: Marzenie terrarysty :P

    a gdzie takie są??:>


  10. #10
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Marzenie terrarysty :P

    W pracy, na Uniwerku :>


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •