-
Re: Nietypowe gatunki hodowlane
Akurat ta bestia nie jest. Pod ścisłą ochroną jest pływak Dytiscus latissimus (fotka w załączniku). Niestety jeszcze tego gatunku na żywca nie widziałem.
Pozdrawiam!
PS. Dzięki Double! Nie wszyscy doceniają piękno "pospolitych" gatunków - to, że coś jest małe nie oznacza wcale, że nie jest interesujące. Dokładne poznanie biologii i ekologii chrząszczy pozwala odkryć często niezwykłe właściwości i rolę w środowisku. Ważny jest też fakt, że owady, będące najliczniejszą w gatunki grupą zwierząt, są jedną z najsłabiej badanych (co się na szczęście ostatnio zmienia).
-
Re: Nietypowe gatunki hodowlane
Wyglądają ciekawie, ale dla mnie, jako dla osoby całkowicie się na tym nie znającej, wszystkie są takie same i wyglądają jak mączniki młynarki.
No więc,... powodzenia w dalszej hodowli!
-
-
Re: Nietypowe gatunki hodowlane
Okazy złapałem w listopadzie, tuż przed pierwszymi mrozami w bajorze na działce. Bajoro jest domowej roboty (2,5x2 m i ok. 1,5 m głębokości), brzegi są wybetonowane, ale ma półki na których bujnie rozwija się roślinność wodna. Siedzą w nim ryby (karasie i cierniki + czasem świąteczny karp) i sporo płazów, oraz kupa bezkręgowców wodnych. Mają więc pływaki bogatą bazę pokarmową. Obok pływaków Dytiscus sp. (przynajmniej dwa gatunki) trafiają się z chrząszczy drobne kałużnice, krętaki, toniaki i inne drobne pływaki. Jest więc w czym wybierać.
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum