Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Formikarium

  1. #1

    Formikarium

    witam,
    robil ktos z Was Formikarium, moze jakies rady, planuje zrobic to jak najprosciej czyli male akwarium troche ziemi i probowka , no ale chcialbym w sumie zrobic takie pozadne formlkarium, iwem ze robi sie z korka lub z gipsu, jesli ktos robi prosze o pomoc i rady


    a i zeby nie bylo zbednych postow to Formikarium sluzy do hodowli mrówek


  2. #2

    Re: Formikarium

    Ja robie co roku formikarium (takie hobby) zwykłych hurtnic. A wyglada to tak: czekam sobie do rujki (taki okres kiedy tysiące królowych i samców z różnych mrowisk wylatuje aby się parzyć) wtedy łapię kilka ZAPŁODNIONYCH królowych (można je odróżnić od niezapłodnionych tym że nie mają skzydeł) i wsadzam do wcześniej przygotowanego formikarim. A budowa formikarium wygląda tak:

    1. Przygotuj słoik, torf (albo inne podłoże, ale najlepiej torf), tekturową rurkę od papieru toaletowego (lecz czasem ma ona za mały obwód, więc lepiej zrobić rurkę samemu)
    2. wsadź rurkę w słoik
    3. Obsyb rurkę torfem dookoła tak, aby była ona w środku słoika.
    4. Wsadź królową (na torf)
    Formikarium powinno wyglądać tak jak na rysunku.
    Rurka ma służyć temu żeby królowa kopała tunele zaraz przy szkle, abyś mugł ją obserwować.
    Pomysł zaczerpnąłem ze stron: Mrowisko i Myrmekologia (wpisz to w goglach, nie pamiętam adresu)
    Życze udanej hodowli
    Pozdrawiam
    Predator


  3. #3

    Re: Formikarium

    witam,
    dzieki

    te strony czytale wiele razy dale tez linki w dziale o stronach internetowych do wielu innych strona bardzo dobrzych....

    czemu co roku ?? zdychaja czy co ??

    ja swoje formikariu troche inaczej zrobilem, jest to male akwarium 30x10x12 h, 1 cm podloza, na to probowka ktorej otwro jest zakryty zostawiona jedynie szparka o srednicy 0,25 cm i do tegop jakis kozen, kamien mech pojemnik z woda oraz pojemnik z pokarmem

    jaki pokarm stosujesz ?? ja bede rbil mieszanke miodu, zoltka ajjaka i wody(1 zoltko, 3 lyzeczki miodu, 3-4 lyzeczki wody)

    bede mial tez kilka krolow(chyba tak sie domienia ) je powkladam do probowek zatkanych korkiem a w srodek korka wbuije kawalek waciki z wata nasaczonego woda


  4. #4

    Re: Formikarium

    eh tak siedzielm iw ymyslile sobie to tak:


    w zalaczniku jest to samo w razie jakis problemow z serwerem


  5. #5

    Re: Formikarium

    właśnie jest ten jeden problem. Jakos żadko udaje mi się przytrzymać formikarium przez zimę, po za tym są problemy z karmieniem (królowa siedzi cały czas zakopana, więc moze twój sposób jest lepszy? Ja jak mi się uda to karmię rozpuszczonym cukrem (czasem jakieś białko w postac małej gąsienicy). A twoje formikarium? Duża musi być taka robówka? Musi być w niej ziemia, czy tylko wata? Sprawdzimy swoje sposoby za rok


  6. #6

    Re: Formikarium

    Jeszcze jedno. Czy z tych probówek mają wyłaziź mrówy bezposrednio do akwarium?


  7. #7

    Re: Formikarium

    wiec tak, krolowa jak sie zakopie to nie pobiera pozywinie tylko zuzywa to co zostalo w miesniach po skrzydlach, skrzydla odrzuca ....

    jako pokarm: wspomniana juz wczesniej mieszanka(jajko, miod, woda), owady, owoce, no i musi byc woda do picia

    tam gdzie jest probowka jest 1 cm podloza, jeli bylo by wiecej to z probowki morwki przeniosly by sie do ziemi...

    mrokiw jak dostane to wloze do psutego pudelka bez niczego i wloze tam pudelko po pewnym czasie wszystkie tam wejda...

    ja uzywam probowki, 7 cm jaies 2,5 cm srednica, ale otowr wejsciowy do probowki jest tak zrobiony ze ma tylko jakies 3 mm srednicy...

    musi byc duza wigotnosc w formikarium ...

    moze nie zauwazyles rysunku do gory tam masz caly schemat

    polecam Ci te stronke: http://www.dolichoderus.republika.pl/start.htm

    chcialem tu podziekowac Krzysztof Grzegorzewicz, dzieki za wszystkie odpowiedzi na moje pytania

    ps. czemu moderator usunal zalacznik, co jesli ja usune zdjecie za jakis czas a ktos by jechcial zobaczyc ....


  8. #8

    Re: Formikarium

    eh ten brak mozliwosci edycji postow............

    tu masz niezle formikariu, troche sie dlugo laduej ale warto czekac : link


  9. #9

    Re: Formikarium

    nie usuwałem załącznika


  10. #10

    Re: Formikarium

    hm...dopra


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •