Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Polskie traszki..

  1. #1

    Polskie traszki..

    Zastanawiam sie czy polskie traszki które można hodować w terrarium.
    Wiem ze są chronione.
    Czy terrarium i hodowla są zbliżone do traszki chińskiej??
    mam an ogródku w sadzawce mnóstwo traszek...

    co trzeba zrobić zeby legalnie hdować traszki zwyczajne w polsce??
    czy da sie gdzieś kupić traszke zwyczajną z papierami??
    chciałbym mieć możliwość hodowli i obserwacji tych zwierząt przez cąły rok..
    prosze o odpowiedzi ...

  2. #2

    Re: Polskie traszki..

    Gdybys mial duze doswiadczenie z plazami i potrafil zapewnic im odpowiednie warunki- zimowanie itp, zeby je rozmnozyc, odchowac i wypuscic na wolnosc to byloby to ok, ale poniewaz nie masz doswiadczenia to sie za to niebierz. Zostaw je w spokoju, mozesz obserwowac je w swojej sadzawce, dawac im dodatkowy pokarm itp


  3. #3

    Re: Polskie traszki..

    ale chodzi mi o to czy te traszki andają sie an zwierzęta terrariowe, czy ktoś je hoduje, czy da sie kupić legalnie?

    jakie warunki im trzeba zapewnic i cyz ich hodowla jest trudna czy łatwa..

  4. #4

    Re: Polskie traszki..

    NIE
    Pozdrawiam
    Mark0wy

  5. #5

    Re: Polskie traszki..

    Nie, hodowla ich, chocby byly nie wiem z jakiego zrodla, jest nielegalna.


  6. #6

    Re: Polskie traszki..

    Są pod ochroną i tyle. Można załątwić legalnie, ale nie sądze żeby sie to Tobe udało. Musiałbyś mieć zgode ministerstwa ochrony środowiska, o co jak łatwo się domyśleć nie jest łątwo. Zresztą chęć oglądania ich przez cały rok nie jest raczej dobrym uzasadnieniem wobec zagrożonego gatunku :|
    Jest tyle pięknych płazów, a Wy ciągle chcecie te rodzime hodować :|

  7. #7

    Re: Polskie traszki..

    I tak dobrze, że kolega Nemoz się pyta czy wolno, bo przecież często jacyś tacy "terraryści" łapią polskie płazy (lub gady) i się dziwią czemu np. zwinka trzymana w słoiku zdechła :/ Normalnie się nóż w kieszeni otwiera


  8. #8

    Re: Polskie traszki..

    Nemoz - i jeszcze jedna sprawa - w zimie i tak trzeba je zimować, więc z całorocznej obserwacji nici. Jeśli chcsz mieć cos co można obserwować cały rok, to polecam właśnie zwierzaki tropikalne.
    p.s.
    hodujesz jakieś zwierzęta, bo w Twoim profilu nie masz nic wpisane?

  9. #9

    Re: Polskie traszki..

    miałem kiedyś lamparty, nawet sie rozmnożyły, ale wszystkie sprzedałem.
    teraz zastanawiam ise nad jakimś gadem ale zupełnie nie amm jeszcze pojęcia co bym chciał mieć, myślałem o agamie brodatej albo jakichś gekonach..
    zainteresowąły mnie traszki bo w opisie traszki chińskiej pisąło że nie trzeba jej zimować..
    wczoraj na drodze pozbierąłem 2 wiaderka traszek i przenioslem do stawu (niestety nadal wyłażą nowe :|)
    dwie wzialem do domu i wsadzilem do terrarium po gekonach, nakarmilem je jakimiś owadami (najpierw im wrzucilem muche zebyzobaczyc i zobaczyłem jak na nią polowały to poszukałem więcej ) przed chwilą wypuściłem je do stawu...

  10. #10

    Re: Polskie traszki..

    hej, znajdz sobie jakis fajny teren, na ktorym wystepuja i obserwuj je, chocby i caly dzien. nie zaszkodzisz, a obserwacja natury to swietna rzecz.... ta praktykuje pozdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •