Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

  1. #21

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    (saurus, witaminy w plynie ja wstrzykuje strzykawka w ciala swierszczy i larw - moze i niehumanitarna metoda, ale sekunde pozniej karmówka i tak znika w paszczy glodnego zwierzaka, i w dodatku nie jest wypluwana ;-))


  2. #22

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    A wapn to co, pies?:] Wole zostac przy pokarmie, ktory go zawiera w naturalnej postaci- oseski, ryby, slimaczki. Nie lubie karmic swierszczami, bo padaja mi zawsse masowo, smierdzi ich trupami, skacza, uciekaja i w ogole ;P I karmienie nimi sie nie oplaca. Oseski wychodza taniej, a mozna rzadziej karmic i zaba nie utyje wtedy.


  3. #23

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    czolem,
    myszy nie maja duzo tluszczu
    pzdr

  4. #24

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    Co do urozmaicenia diety to rzeczywscie polecam dzdzownice, zawieraja niezwykle malo tluszczu bo okolo 2 % tylko i duzo bialka!!! Musisz tylko uwazac, poniewaz dzdzownice maja wielkie sklonnosci do pochlaniania wszelkich swinstw, wiec wg mnie dzdzownice z natury odpadaja calkowicie i to tez te zbierane dalej niz podawane czesto w postach 100 m od drog itp...
    Z 2giej strony dzdzownice ze sklepow pochodza z hodowli gdzie czesto sa zywione namoczonym papierem zawirakjacym zwiazki olowiu z farby drukarskiej, zwiazki te kumuluja sie w organizmach zwierzat i sa tykajaca bomba!! Wuiec najlepiej samemu zaloz sobie hdowle dzdzownic, wtedy masz swietny pokarm dla zabek i nie tylko....
    pozdrowionka

  5. #25

    Re: żaby trawne jako pokarm dla rogatej?

    Żaba dalmatyńska jest najrzadszym płazem w Polsce, umieszczonym w Polskiej Czerwonej Księdze, a jedyne aktualne stanowisko jest na Wzgórzach Dynowskich (Lubelszczyzna). Dane z okolic Wrocławia są stare. Na południu jest to gatunek dość pospolity, a tutaj jest północna granica jego zasięgu. Nie odróżnia się go po żadnych plamkach (podobnie jak inne gatunki żab) bo zmienność ubarwienia wewnątrz każdego gatunku jest przeogromna, ale po takich cechach jak wielkość błony bębenkowej (U R.dalmatina większa od oka), odległość oka od błony bębenkowej (u R.dalamatina b.blisko 0,5-1 mm) oraz przeprowadzając tzw. próbę piętową (mierzącą stosunek długości ciała do długości tylnych kończyn - R.dalamatina ma wyjątkowo długie kończyny tylne).
    To co obserwujecie to żaby trawne lub moczarowe.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •