Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Terra dla rzekotek

  1. #1

    Terra dla rzekotek

    Dla jakich rzekotek NIE będzie dobre TAKIE terrarium: 40*30*82 ?? (z wszystkich gatunków, nie sugerować się wyłącznie podaną niżej listą)
    Zamierzam mieć 2-4 sztuki (jeden samiec).

    Hyla sp. Minty Green Tree Frog
    Hyla leucophyllata
    Hyla marmorata
    Phyllomedusa hypochondrialis
    Phyllomedusa tomopterna
    Phyllomedusa vaillanti
    Phyllomedusa distincta
    Phyllomedusa bicolor
    Agalychnis callydryas

    Co z tych gatunków polecacie do takiego terra??


  2. #2

    Re: Terra dla rzekotek

    na pewno do tego terrarium "nie wejda" chwytnice kolorowe i rzekotki autralijskie. fylomeduzy się nadaja, ponieważ są generalnie niewielkie. ale minty green tree frog (to jakis krewniak rzekotki autralisjkiej??) i hyly marmoraty nie znam...
    z ciekawosci, czy masz dostep do kupna wypisanych przez ciebie zabek???? jesli tak, mozna wiedziec skad je wytrzasnales?


  3. #3

    Re: Terra dla rzekotek

    No nie wiem czy przedstawiciele rodzaju Phyllomedusa się nadają, właśnie znalazłem info, że P. bicolor osiągają ok 100 mm. (niewielkie różnice ze wg na płeć). Osobiście nie wiem, któe z nich wejdą - nie chcę nic sugerować, ponieważ nigdy nie mialem do czynienia z żadnym z tych płazów.

    Ale jako, że nie napisałeś, że nie mamy sugerować się listą to z popularnych dla takiej ilości odpowiednie będą gatunki:

    - Phrynohyas resinifictrix
    - Hyla cinerea (może ich tam być nawet więcej niż 4 sztuki)
    - Smilisca cyanosticta
    - Hyla versicolor

    ... to gatunki, które wg mnie nie będą się tam męczyć. Uważam, że dla chwytnic byłoby dobre o ile byłaby tylko para. Potrzebują chyba dużego terrarium w momencie większej grupy - samce jak wiadomo są "agresywne" podczas godów.

    To tylko moja opinia.

    Pozdrawiam, Piotr

  4. #4

    Re: Terra dla rzekotek

    Na pewno nie nadają się:
    Litoria infrafrenata
    Litoria caerulea
    Phrynohyas resinifictrix (skoczne i duże)

    Agalychnisy i Phyllomedusy nie są skoczne, wolą "łazić", więc sobie pyszczków nie potłuką w takim (małym) terrarium. Snakeman trzyma w podobnym terra 4 agalychnis callidryas (w tym 3 samce) i mówił że bardzo dobrze się mają.

    Link do Hyla sp. Minty Green Tree Frog:
    http://worldwidefauna.com/catalog/po...pID=401&page=2

    Wymienione rzekotki (najprawdopodobniej) będą dostępne w Polsce we wrześniu.


  5. #5

    Re: Terra dla rzekotek

    polecam rzekotkę zieloną, ale pamietaj że oprócz rzekotek musi tam być także obszerny zbiornik wodny, gąszcz roślin, jakieś korzenie i kamienie, i jak to wszystko uzbiera się to nie zostanie zbyt wiele miejsca na rzekotki


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •