Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

  1. #1

    Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    Mam problem z karmieniem kumaków dalekowschodnich (bombina orientalis). hodowca, u którego je kupowałam, powiedział, że młode jedza TYLKO ŻYWĄ ochotkę, NIE WOLNO im dawać rureczników (tubifex) ani wodzienia, a dorosłe mogą jeść niewielkie świerszcze. natomiast tu w opisie gatunku jest napisane, ze kumaki moga jest rureczniki i inne. moje karliki karmię mrożoną ochotką i mają się doskonale, więc czy kumaki są faktycznie tak wrażliwe czy wybredne, że jedzą tylko ŻYWY pokarm?! nawet gdybym roztopiła ostrożnie tą mrożonkę w ciepłej wodzie???
    proszę o szybką odpowiedź, bo żywego pokarmu u mnie jak na razie ani widu ani slychu!!!


  2. #2

    Re: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    To nie kwestia wybredności. Kumaki i większość płazów żywi się tylko pokarmem żywym bo innego nie dostrzegą. Reagują na ruch. Tylko te zasiedlające stale środowisko wodne (np.karliki) mają bardziej wyczulony węch i są w stanie zjeść coś słabo się poruszającego. Płazy żyjące na lądzie nie zjedzą pokarmu w wodzie. jak ochotka wpadnie do wody to jej nie tkną. Najlepsze są muchy, małe świerszcze, czasem mączniaki. Niektóre są w stanie nauczyć się polować na martwe sztuki poruszane w pincecie.

  3. #3

    Re: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    Kumaczki szybko się uczą jeść z pensety i wtedy pokarmem moze być nawet mięsko W ten sposób karmię też i karliki. O ile są to kumaczki które widziałem na giełdzie (takie ok.2cm) to juz spokojnie powinny wcinać muchy, małe świerszcze, mączniki, dżdżownice itp, a jak przyzwyczaja się do pensety to i drobne kawalki drobiu czy serca wołowego.


  4. #4

    Re: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    A propos rurecznikó to ja karmiłem i wszystko było OK.


  5. #5

    Re: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    dziekuje bardzo za odpowiedzi. cale szczescie rurecznikow, maczniakow i malych swierszczy u mnie pod dostatkiem :] a, i jeszcze jedno, facet tez mowil, ze one nie lapia zarcia w wodzie tylko mam je wykladac na brzeg :| serio??


  6. #6

    Re: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    tak


  7. #7

    Re: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    No jak się już nauczą jeść z pęsety to i w wodzie będą jadły


  8. #8

    Re: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    Jak będę miał czas to spróbuje udoskonalić ten opis bo jak go pisałem to jeszcze miałem zerowe doświadczenie. teraz też nie jest duże ale zawsze to coś


  9. #9

    Re: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    napisz koneicznie, to az dziwne, taaaakie piekne i ruchliwe zabki sa jeszcze tak malo popularne!! sa przesliczne


  10. #10

    Re: Czy można karmić kumaki romrożoną ochotką...PILNE

    Możliwe, że prześliczne tylko gdzie je dostać :P Można wiedzieć w jakiej cenie były na giełdzie?

    Pozdrawiam, Piotr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •