Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak długo rosną?

  1. #1

    Jak długo rosną?

    od pół roku mam 2 małe żebrowce Waltla, i jestem ciekaw ile czasu potrzebują aby urosnać do wymiarów dorosłych??


  2. #2

    Re: Jak długo rosną?

    To zalezy od wielu czynnikow, np. karmienia, wielkosci terra itp. Mo je 2,5 latki maja okolo 18-20cm.

    Pozdrawiam. Witold


  3. #3

    Re: Jak długo rosną?

    aha dzięki


  4. #4

    Re: Jak długo rosną?

    Nie ma sprawy. TRASZKI GÓRĄ!

    Pozdrawiam. Witek


  5. #5

    Re: Jak długo rosną?

    ekhem, żebrowce, żebrowce...DD, ale traszki też górą!!!! i wszystkie płazy !!!!


  6. #6

    Re: Jak długo rosną?

    gratuluje spostrzegawczosci;-)

    Pozdrawiam. Witek


  7. #7

    Re: Jak długo rosną?

    dzięki


  8. #8

    Re: Jak długo rosną?

    Witam, pragne tylko dodac do Waszej milej wymiany zdan, ze nazwanie Waltla traszka nie bylo (moim zdaniem) bledem, spotkalam wielokrotnie w literaturze nazwe traszka waltla (czy nawet traszka hiszpanska). Jak sadze, pochodzi to z nazwy angielskiej (Spanish Ribbed Newt - Newt to traszka, w tym znaczeniu systematycznym co i w Polsce a jednak slowo to jest w nazwie oficjalnej zebrowca). Ale zgadzam sie oczywiscie, ze polska, najwlasciwsza nazwa jest zebrowiec. Zreszta wiele plazow ogoniastych nazywa sie "oficjalnie" traszka po polsku, np z rodziny Hynobiidae.
    Mam nadzieje ze nie namieszalam za bardzo.
    pozdrawiam serdecznie, dega
    ps. 1 moj, kupiony juz jako dorosly, mial 20 cm i urosl 2 cm przez pol roku.
    ps. 2 jak je dokladnie mierzycie?
    dega

  9. #9

    Re: Jak długo rosną?

    czesc! Ja mierze jak stanie przy szybie, ale to niedokladne. Czasem trzeba brutalnie Waltla wyjac z wody;-)

    pozdrawiam. Witek


  10. #10

    Re: Jak długo rosną?

    Racja, płazy jeśli chodzi o nazwy polskie są niesamowicie dyskryminowane, ptaki czy ssaki to u nich każdy rodzaj ma osobną nazwę, a u płazów to prawie wszystkie rodzaje nazywa się "żaba, ropucha, traszka lub salamandra", jest pare wyjątków ale jest ich mało (jak np. żebrowiec, karlik, chwytnica), nie ma co, czysta dyskryminacja...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •