Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zachowanie niektórych karlików...

  1. #1

    Zachowanie niektórych karlików...

    Witam!

    Czy normalne jest, że dwa z moich 5 karlików chowają się pod kamieniami? Wpuściłem je do terra wczoraj. Podawałem juz pokarm (rureczniki), które z chęcia zjadły. Nie widzialem jednak, zeby te zchowane jadły. Jakie są przeważnie zachowania tych płazów, raczej są płochliwe, czy pływają w toni wodnej, czy właśnie jak wspomniane dwa karliki przesiaduja zchowane np pod kamieniami???

    PS. W terrariu (własciwie akwarium 15 z czescia płytką usypana ze żwirku) znajdyją się tez 3 molinezje 2cm i dwa gupiki, troche mniejsze. Zaby maja również z 2cm.

    Z góry dziekuje za odpowiedz...


  2. #2

    Re: Zachowanie niektórych karlików...

    hm..to naturalne zachowanie tych zabek, z reszta musz miec czas na zapoznanie sie z otoczeniem daj im kilka dni i dobrze przykryj akwarium


  3. #3

    Re: Zachowanie niektórych karlików...

    Wow! A przykrycie jest konieczne? Akwarium jest napełnione do 2/3 głebokości. Mogą tak wysoko tylko z wody wyskoczyć?


  4. #4

    Re: Zachowanie niektórych karlików...

    nie ale moga sie wspinac po mokrych szybach


  5. #5

    Re: Zachowanie niektórych karlików...

    Aha, dzieki. Jak narazie nie zauważylem żadnych wspinaczek... . A szyby raczej mam suche, bo własnie akwa jest bez przykrywy. Po za tym, te żaby nie wychodzia z wody (?).Arrow napisał(a):


  6. #6

    Re: Zachowanie niektórych karlików...

    sorki, bez tego "Arrow napisał"....


  7. #7

    Re: Zachowanie niektórych karlików...

    mam karliki i u mnie czasem tesh tak robią

  8. #8

    Re: Zachowanie niektórych karlików...

    Sorki, ale nie wiem czy chodzi Ci o to, że wchodzą na ścianki, czy to że Twoje róznież sie chowaja pod kamieniami?


  9. #9

    Re: Zachowanie niektórych karlików...

    że sie chowają

  10. #10

    Re: Zachowanie niektórych karlików...

    Ok rozumiem, dzieki. A jak sądzicie? Bardziej lubią światło czy cień (gdzie wolą przebywać?). Czy zrobić w terra więcej miejsca zacienionegi, czy raczej "tego ze światłem"?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •