Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Hyperolius puncticulatus

  1. #1
    masterP
    Guest

    Hyperolius puncticulatus

    szukam informacji na temat hodowli tego płaza.z góry dziekuje

  2. #2
    Anolis1987
    Guest

    Re: Hyperolius puncticulatus

    Żaba ta wymaga akwaterrarium gdzie częsć wodna zajmie 1/3 powierzchni. Musi mieć głębokość około 10cm i być ogrzewana do 25stopni. Temperatura w terrarium 25-26stopni, jako oświetlenie użyj żarówki energooszczędnej. Żaby te karmi się lądowymi bezkręgowcami(świerszcze, pająki, muchy), ale wystrzegałbym się drewniaków i mączniaków których pancerz mógłby uszkodzić ich układ pokarmowy. Terrarium należy czymś przykryć (szybka, siatka) aby żabki nie wyskoczyły. I pamiętaj aby utrzymywać wysoką wilgotnosć powietrza.

  3. #3
    Anolis1987
    Guest

    Re: Hyperolius puncticulatus

    Sorry na końcu jest błąd, ma być "utrzymuj średnią wilgotność powietrza".

  4. #4
    masterP
    Guest

    Re: Hyperolius puncticulatus

    dziekuje bardzo panie Anolis1987

  5. #5
    masterP
    Guest

    Re: Hyperolius puncticulatus

    a ile zabek najlepiej hodowac w jednym terra??i jakie wymiary terra były by najlepsze??

  6. #6
    Anolis1987
    Guest

    Re: Hyperolius puncticulatus

    Na jednego osobnika wystarczy 40x30x30 (dł/wys/sze).

  7. #7
    Anolis1987
    Guest

    Re: Hyperolius puncticulatus

    Hehe, Ja nie jestem żaden pan, kończę dopiero gimnazjum.

  8. #8

    Re: Hyperolius puncticulatus

    wiem że odgrzebuję post, ale czy żabka ta lubi się wspinać?? Poprostu nei wiem czy nie na darmo męcze się z robieniem gałęzi u góry. Tak czy owak je pewnie zrobię, bo to łądnie wygląda, ale czy się dobrze wspina po gałązkach?
    dobrze pływa?
    dużo brudzi?
    z tym oświetleniem jak to jest. Czy trzeba UVB? Napisałeś żeby świetlówkę energooszczędną. CZy trzeba zabezpieczyć oświetlenie, żeby się nie poparzyła?
    Jaką temp. w dzień a jaą w nocy utrzymywać
    dzięki z góry za odpowiedź

  9. #9

    Re: Hyperolius puncticulatus

    Napewno lubią się wspinać, lepiej się wspinają niż pływają ) więc daj dużo gałązek, ale bez przesady aby było łatwo obsłużyć terra. UV (słabe) raczej potrzebne bo czasami wychodą się w dzień pogrzać. Trzeba zebezpieczyć oświetlenie. Temperatura wody 22-24*C powietrze 26 do nawt 32*C (pod lampką).

  10. #10

    Re: Hyperolius puncticulatus

    dzięki za odpowiedź, ale to jeszcze nie koniec moich pytań
    Chodzi mi o to oświetlenie. Czyli byłaby dobra świetlówka z UVB. Czy ona mocno grzeje? Jak ją zabezpieczyć? Wiem, że szkoło ospada, bo nie przechodzi przez nie UV.
    Czym je karmić? W biofilu są muszki octówki, mogę sam hodować owocówki, ale te muchy co z wędkarskiego można dostać?
    pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •