Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: arlekinki :)

  1. #11
    pbpbp
    Guest

    Re: arlekinki :)

    Duża warstwa podłoza miała podnieść wilgotność! W narurze są jadowit ponierzaż ich trucizna bieże się z owadów jakie jedzą (między innymi mrówki). Osobniki z hodowli nie są jadowite ponieważ jedzą świerszcze i muchy.


  2. #12
    pbpbp
    Guest

    Re: arlekinki :)

    Zbiornik nie przeszkadza choć jest głęboki. Rzekotki mają instynkt więc nie wejdą do wody chyba że spadną. Hoduje je w terra z głębokim basenem i jest O.K.. Mogę Tobie sprzedać rzekotki żabie (arlekinie) lub dopiero za miesiąc kostarykańskie. Jeśli tak to proszę o maila.


  3. #13

    Re: arlekinki :)

    Hey!!!
    Napisałem,że słabo pływają.Profilaktycznie stosuje sie płytkie zbiorniki z wodą.Żabom (podejrzewam) nie robi to wielkiej różnicy...
    Pbpbp...nie jadowite,ale trujące... A co do ich odżywiania sie mrówkami,to chyba poważnie sie mylisz...(może miałes na mysli Dendrobatidae?).
    Pozdrawiam,hatiras

  4. #14
    pbpbp
    Guest

    Re: arlekinki :)

    Ktoś napisał, że są trujące i to się zgadza. Ja wyjaśniłem przyczyne bycia trujących w przyrodzie na podstawi niemieckiej książki o płazach. Dendrobatidae to swoją drogą. Może nie mrówkami ale napisane jest trującymi owadami, czyli mogą to byśteż gąsienice niektórych motyli.
    Przepraszam za pomyłkę miałem na tyśli trujące a nie jadowite.


  5. #15

    Re: arlekinki :)

    jednak i zbiornik ma znaczenie..........dziwnym trafem niedawno zastałem moją rzekotką (arlekinka) do góry nogami na dnie zbiornika z wodą...............!? D; (((((((((((((((


  6. #16

    Re: arlekinki :)

    hmmmmmm
    znajomy miał kiedyś duże, piękne paludarium. W nim żyły sobie traszki waltla, anolisy i kumaki dalekowschodnie. Po pewnym czasie dość regularnie zaczeliśmy znajdować marwe (na dnie) traszki, kumaki, a w końcu anolisa. Po jakimś czasie powód sam sie wyjaśnił. Któregoś dnia rano zastaliśmy kumaka w paszczy motylowca (taka piekna ryba przypowierzchniowa). Ta piekna ryba okazała sie być niesamowicie sprawnym nocnym łowcą polujacym nawet na dość duże ofiary nad wodą.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •