Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: co to jest za płaz?

  1. #1
    Ufol
    Guest

    co to jest za płaz?

    3 lata temu kupiłam z litości małą traszkę. Miała odgyzioną łapkę przez ogromne rybska, z którymi mieszkała w akwarium. Kość sterczała jej z rany. Zapłaciłam za nią 8zł. Pan w sklepie nie miał pojęcia co to za gatunek. Powiedział mi też,że żywi się suchym pokarmem dla ryb.
    Okazało się,że wcale tego nie je. Chciała mi jeść i chce do tej pory tylko żywe bądź mrożone larwy ochotki. Nic więcej. Ani pokarmu dla żółwi wodnych ani mięsa ani innych robaków.
    Nie wiem co to za traszka, nie mogłam znaleźć jej w spisie gatunków. Jest to małe czarne stworzenie(może dlatego małe, że nieodpowiednio je karmię?) z czerwonym brzuchem w czarne kropki. Czy ktoś wie co to jest i czym to się żywi?
    Chyba Ming(bo tak się nazywa) ma się dobrze, apetyt mu dopisuje. Łapa mu odrosła TRochę przez ten czas urósł, ale niewiele.
    Będę wdzięczna za odpowiedź.
    A tak na marginesie, to w tym samym sklepie widziałam kiedyś dwa gekony trzymane w plastikowym pojemniczku o wymiarach zeszytu a5, które nie miały nic do jedzenia, leżały ściśnięte i zjadały swoją wylinkę(nie wiem czy z braku pożywienia czy mają to w zwyczaju.) Na szczęście wkrótce potem zlikwidowano ten sklep.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Re: co to jest za płaz?

    Według mnie to traszka ognista. One są tanie i tak wyglądają. Żywisz ją dobrze. Polecam dodać dżdżownice i jakieś inne wodne żyjątka dla urozmaicenia.


  3. #3
    dr Robert
    Guest

    Re: co to jest za płaz?

    Przypuszczam, że Cynops orientalis, bo bywają dostępne w Polsce. Choć opis pasuje także do kilkadziesięciu innych gatunków traszek.


  4. #4
    Ufol
    Guest

    Re: co to jest za płaz?

    A czy ktoś może mi powiedzieć jak długo to urocze stworzonko żyje?
    Dzięki za pomoc.

  5. #5
    Ufol
    Guest

    Re: co to jest za płaz?

    A może podać więcej szczegółów dla lepszej identyfikacji?
    Chciałabym wiedzieć co to jest.
    Czy powinno żyć tylko w akwarium tak jak do tej pory, czy zrobić mu akwaterrarium. Ma co prawda wystający z wody kamień, ale nieczęsto na niego wychodzi, mimo, że jest płaski i nie ma problemów z wejściem na niego.
    Zauważyłam też, że raz na jakiś czas zalęgają się w tym akwarium małe, przezroczyste żyjątka w kształcie kuleczek. Tępie je(wystarczy umyć żwir i akwarium), ale czy potrzebnie? Czy stanowią dla niego zagrożenie?

  6. #6

    Re: co to jest za płaz?

    ja sadze ze jest to zebrowiec waltla owiele latwiejszy do spotkania w skalepie niz traszka ognista, ktora raczej tania nie jest a zebrowiec kosztuje od 7 do 10 zł


  7. #7

    Re: co to jest za płaz?

    a co do karmienia to bedzie jadla wszystko co sie rusz bo suchego pokarmu to na pewno traszki nie jedza, sa miesozerne, mieso- musi pomachac jej przed pyskiem to wtedy zje np. kroisz w dlugie kawalki przypominajace dzdzownice i pesta czy takim "kijkiem" do szaszlykow pamach je przed pyskiem na pewno zje, mozesz wpysci kilka gubikow, ale z reguly traszki sa za wolne dla rybek, moje zebrwoce przez wiele tygodni probowaly zlapac pielegniczki ramirez i nieudalo im sie, co do warunkow hopdowli zapewnij jej jaks wysepke(gdy temperartura wody wzrosnie powyzej 25 st. C to zaczynaja traszki wychodzic na lad), wode filtruj nie stosuj zadnego ogrzewania- wszytskie te rady dotycza wiekszosci traszek hodowanych w domach, wiec jesli nie bylby to zebrowiec(ktory nie jest traszka a salamandra) to powyzsze wskazowki rowniez znajda zastosowanie
    Pozdrawiam Bartosz


  8. #8

    Re: co to jest za płaz?

    Żebrowiec tak nie wygląda, a ja widziałem takie traszki po 7 zł w moim sklepie i wyglądają na ogniste.


  9. #9

    Re: co to jest za płaz?

    hm......jak wyglada zebrowiec to wiem , nazwe rzucilem w wciemno bo wiem ze zebrowce sa masow dostepne, a i kolory moga sie zmienic pod wplywe warunkow(no ale nie az tak )a ze ogniste sa takie tanie to nie wiedzialem raz ktos rzucil cena 80 zl(to ylo chyba na telegazecie, cenny z gielgy warszawskiej), al eto fajnie oby w mim miescie sie pojawily za 7 zł D:
    Pozdrawiam Bartosz


  10. #10
    dr Robert
    Guest

    Re: co to jest za płaz?

    Pleurodeles waltl nie jest czarna i nie ma czerwonego brzucha.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •