Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

  1. #21

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    Skoro ekosystemy zaginely bezpowrotnie, to po co dorabianie ideologii do lapania "karmowki" dla skorup?


  2. #22

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    Co do ciernika to ja sie niedopatrzylem,lecz co do slonecznicy mozna znalezc to na stronie PZW :
    http://www.pzw.org.pl/
    nalezy wejsc na regulamin > ochrona ryb > i na dole strony sa gatunki prawnie chronione.

  3. #23

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    To zdanie o barbarzynstwie napisane przez Ciebie wyzej nie wskazuje na to iz chodzi Ci tylko o pochodzenie,a jezeli nie karmisz swoich wezy zywymi/martwymi istotami to z checia dowiem sie czym mozna je jeszcze karmic.

  4. #24

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    Zaplatales sie i teraz nieudolnie starasz sie odwrocic kota ogonem.
    "Barbarzynstwem" nazwalem odlawianie zwierza dziko zyjacych w celu uzycia ich jako pokarmu dla zwierzat hodowanych w naszych terrariach.
    Podobne zdanie mam o mysliwych, wedkarzach i t.d.


  5. #25

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    Dziwne to wszystko co piszesz,ale jak na razie atakujesz wszystkich ktorzy odpowiadaja na Twoje posty.Pewne jest to,ze nie ja sie zaplatalem tylko Ty w swoich wypowiedziach,a co do tego zdania:
    "Poza tym lapanie jakichkolwiek zwierzat by nakarmic nimi zwierzeta domowe, pomijajac zagrozenie pasozytami, to barbarzynstwo"
    to oznacza ono jasno,ze jestes przeciwny takiemu zachowaniu,ale nic nie napisales na temat zywienia swoich wezy - a one roslinek nie jedza .Co do wyboru gatunkow ktore trzymamy w domach to nalezy sie wczesniej zdecydowac i zastanowic czym sie dany gatunek zywi - ja to wiedzialem i mnie to nie sprawia zadnego problemu.

  6. #26

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    Ciernik ani słonecznica nie jest gatunkiem chronionym. Na szczęście PZW nie jest organem konstytucyjnym stanowiącym w Polsce prawo. Ich regulaminy mogą dotyczyć zasad łowienia ryb na ich akwenach. Ustalanie listy gatunków chronionych to ustawowa prerogatywa ministra środowiska. A według oststniego, przytoczonego przeze mnie rozporządzenia ani ciernik, ani słonecznica NIE SĄ w Polsce gatunkami podlegającymi ochronie. Na stronie PZW mogą sobie wypisywać co chcą, podejrzewam, że tego spisu na swojej stronie nie zmieniali od stu lat i dlatego jest tam słonecznica, która rzeczywiście była kiedyś na liście gatunków chronionych (z racji zawodowych wiem, że powodowało to niezłe zdziwienie ichtiologów). Zdania o ekosystemach i dorabianiu ideologii nie rozumiem zupełnie.


  7. #27

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    nie ma tego w żadnym rozporządzeniu:P to zwykłe rozumowanie oparte na doświadczeniach wędkarskich, cierniki ogólnie ciernikowate wyjadają ikre innych cennych gospodarczo ryb, prowadzone akcje doprowadziły do ograniczenia w występowaniu tego gatunku. To, że w pewnych obszarach jest bardzo popularny, nie oznacza że tak jest na terenie całego kraju. pzdr
    PS
    Czy Pan prowadzi jakieś indywidualne badania?


  8. #28

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    Tak, prowadzę, ale nie ryb . Mam po prostu wokół siebie kilku najlepszych w Polsce ichtiologów, a z jednym nawet w jednym pokoju siedzę .


  9. #29

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    czyli powinien Pan rozumieć wyższość PZW nad ustawową prerogatywą ministra środowiska?


  10. #30

    Re: ryby rzeczne dla czerwonolicego??

    Ty naprawde masz 33 lata? Ludzie w tym wieku rzadko miewaja klopoty ze zrozumieniem slowa pisanego. Coz, wtorny analfabetyzm robi swoje.
    Nie bede po raz trzeci pisal o co mi chodzi, bo wydaje mi sie, ze wystarczajaco jasno to wylozylem we wczesniejszych postach.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •