Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

  1. #1

    zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    Mój żółw grecki mysle ze ma jakies choroby nie to ze głosno ale słychac jak oddycha czasami moze miec cos z układem oddechowym moze go przewiało i sie zaziembił jak to wyleczyc domowymi sposobami i jak obcic paznokcie bo juz ma za długie i co ile czasu sie powinno obcinac u tych zółwi paznokcie???? i jeszcze mam sporo pytan zapraszam chetnych do pogawetki mam juz swojego 'robaka' 3 lata cos zawsze sie znam ale.......................???????????????????????? ??????? mój gg 4753220 lub tlen ciachoradom@tlen.pl

    Pozdrawiam**************************************** ******


  2. #2

    Re: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    Napisz jak go trzymasz i w jakiej temperaturze.


  3. #3

    Re: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    No to może być przeziębiony. Jeżeli jak oddycha słychać świst czy coś w tym stylu.
    Napisz troche o swoich warukach. Najlepiej w sprawie przeziębień iść do weterynarza zajmującego się gadami.


  4. #4

    Re: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    No jakos od 6 miesiecy sie przeprowadziłem do cenrum do bloków i jeszcze nie mam tak bardzo umeblowanego pokoju i jest akwarium połozeone na panelach podłogowych i nawet blisko od okna z 1 metr a ja lubie otworzyc okno to moze od tego???? co mu najczesciej dawac do jedzenia takich przysmaków?? bo cos ostatnio nechce jesc a jaka karma z zoologicznego jest dobra ja mam BIOREPT L jest jakies inne bogatsze w witaminy??


  5. #5
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    Powinieneś delikatnie otworzyć dziób i obejrzeć jamę ustną(dziobową). Jeśli w środku jest dużo śluzu, jeśli przez nozdrza wydobywa się wysięk - podejrzenie zapalenia płuc. Domowymi sposobami niz nie zdziałasz. Potrzebny lekarz, jego wiedza i doświadczenie a poza tym strzykawka i antybiotyk. Co do pazurów - korekcja ich długości powinna zostać przeprowadzana jeśli są b. wyraźne przerosty, uszkodzenia, zły wzrost.


  6. #6

    Re: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    Koniecznie wywal BIOREPT L !!! Pożywieniem dla żółwia najlepiej jak będzie zieleninka z miejsc dalekich od spalin itp!


  7. #7
    foczka81
    Guest

    Re: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    nie, nie wywalaj! lepiej zawiesić na trzepaku, polać benzyną, podpalić i patrzeć, patrzeć jak płonie... biorept to nie jest pasza kg/dziennie tylko niewielki dodatek do codziennych posiłków


  8. #8

    Re: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    Jak najszybciej idź do weterynarza być może jest to zapalenie płuc co jest bardzo groźne!!!!!!!!!!!


  9. #9

    Re: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    U małych żółwii zapalenie płuc szybko konczy sie śmiercią ( miałem podobną sytuacje ale zolw wyszedl z tego )


  10. #10
    Wydra707
    Guest

    Re: zółw grecki słychac jak oddycha???chroba??

    (...) jest akwarium połozeone na panelach podłogowych i nawet blisko od okna z 1 metr a ja lubie otworzyc okno to moze od tego????
    Bardzo możliwe. Nie trzymaj żółwia w strumieniu chłodnego powietrza. Do tego nie musi być nawet przeciągu - zimne powietrze spływa od okna i płynie po podłodze. Niestety, koniec z wietrzeniem jeśli żółw nie jest odpowiednio "zabezpieczony".

    Jeśli żółwiowi dodatkowo "cieknie z nosa", to sytuacja jest groźna. Jeśli nie, to i tak idź do weterynarza. Zapalenie płuc może być śmiertelne. Jeden z żółwi, które do mnie trafiły, umarł w ten sposób. Świszczał przedtem długo, ale pomoc przyszła zbyt późno :-(

    Pozdrawiam
    Paweł Rajewski


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •