-
okrzemka
Witam
Jakis czas temu pytalem o zółty nalot i uzyskalem odpowiedz ze jest to prawdopodobnie okrzemka. Ale co z tym zrobic? Mam wieksze kamienie i na nich widac ten zolty taki raczej rdzawy nalot ktory latwo usnac, pocierajac np dlonia. Ale cala sytuacja jest denerwujaca, bo psuje to wyglada terra. Prosze poradzic co moge z tym zrobic?
Pozdrawiam
Nash
-
Re: okrzemka
W moim zbiorniku też mam coś takiego ale wydaje mi się, że są to glony aczkolwiek mogę się mylić. Jakoś specjalnie z tym nie walcze ale jeśli ktoś ma sposób to równierz jestem otwarty na propozycje.
-
-
Re: okrzemka
okrzemka znika w akwarium, gdzie jest ustabilizowana rownowaga bilogiczna
a w akwa z zowleim o taka trudno wiec raczej bedzie
mozna probowac walczyc chemia ale pytanie po co??
-
Re: okrzemka
Nie tyle znika ile przestaje się pojawiać ale to co jest trzeba usunąć mechanicznie przynajmniej z szyb, np. czyścikiem magnetycznym.
O równowagę nie jest aż tak trudno jak się wydaje a jest o co walczyć (ale popieram - nie chemią).
-
Re: okrzemka
ja zajmuje sie sporo akwarystyka i u mnie po zapewnieniu rownowagi w akwarium sama znika. oczywiscie z szyb sciagam ale np z dekoracji, rolin sama schodzi po jakims czasie
jak ja mialem akwa z czerwonlicymi to wymienialem cala wode na drugi dzien po karmieniu niebardzo widze jak miala by tam sie utworzyc rownowaga biologiczna
oczywiscie jak sie ma zlowia i basen jest duzy to tak, albo jak jest to maly zolw
duzy zolw / kilka zolwi = duzo syfu = czesta wymiana calej wody - wiec ja niewidze aby w takim zbiorniku moga byc rownowaga biologiczna
-
Re: okrzemka
Napisales:
"jak ja mialem akwa z czerwonlicymi to wymienialem cala wode na drugi dzien po karmieniu niebardzo widze jak miala by tam sie utworzyc rownowaga biologiczna"
- to fakt,ale wymieniajac czesto cala wode Ty nie dales zadnej szansy na stworzenie takiej rownowagi.Inaczej sprawa wyglada przy czesciowej podmianie wody i oczywiscie dobrej filtracji.
Nastepny cytat:
"duzy zolw / kilka zolwi = duzo syfu = czesta wymiana calej wody - wiec ja niewidze aby w takim zbiorniku moga byc rownowaga biologiczna"
- znowu to samo - podmiana,a nie wymiana calosci wody.
- co do tego,ze kilka zolwi = duzo syfu to fakt,ale majac duzo zolwi powinna byc im zapewniona duza/odpowiednia powierzchnia akwarium,a tym samym masa wody.
-
Re: okrzemka
tak moze masz racje ale rzeby tak robic to musia by byc chyba ze 200l wody na jednego zolwia,
ja w moim pzypadku mialalem tyle miejsca no i mialem duze zageszczenie zolwia w akwarium, wiec nawet nieprobowalem
-
Re: okrzemka
nie musi być 200l na 1 żółwia...... czego dowodem jest akwa Jojka lub moje.... tylko kluczem jest odpowiednio wydajny system filtracji, (pisząc wydajny nie mam na myśli przepływu wody) a okrzemki (brązowy nalot) powstają przy zbyt dużym stężeniu NO2 i NO3 co można zwalczyć częściową podmianą wody lub filtracją biologiczną. Tylko że przy żółwiach filtracja ta musi być naprawdę dobra. Przy nowym akwa jak narazie po ponad 2 m-cach okrzemki się nie wytworzyły choć mam 180l wody 2 żółwie i ok 15 rybek...
-
Re: okrzemka
Opowiadasz bzdury. Nie masz żadnego doświadczenia i się udzielasz. Nie da sie... nie da się ... jak ktoś nie umie to pewnie że się nie da. Jeszcze na dodatek podajesz że tak jest bo ty tak miałeś. A co to za przykład? SKORO NAWET NIE PRÓBOWAŁEŚ!
Kiedyś twierdzono że się nie da latać. Niektórzy tacy jak ty nadal twierdzą że na rowerze nie da się jezdzić, skoro sam się przewraca.
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum