Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Grzałka metalowa???

  1. #1
    pleski
    Guest

    Grzałka metalowa???

    Czy grzałka metalowa nadaje sie do akwarium ale zolwia????
    Czy sa ewentualnie jakies przeciwskazania???

  2. #2

    Re: Grzałka metalowa???

    oczywiście!!! a nawet byłaby wskazana bowiem żółw nigdy jej nie stłucze..


  3. #3

    Re: Grzałka metalowa???

    Mozliwe ale mi jakos żółwie nigdy żółw niczego takiego nie zrobił a mam szklaną grzałke.

  4. #4

    Re: Grzałka metalowa???

    W wodize ciężko jest coś stłuc, gadzinka musiałaby się dobże namęczyć. Jak zakupiłem termometr szklany mocowany na przyssawkę do ścianki akwa to żółw sie z nim troche męczył i troche sie bałem o los tego termometru. Po kilkunastu atakach znudziło mu się i zaadoptował nowe urządzenie. W moim przypadku grzałke mam przyssaną do dna zbiornika i nie ma bata aby je sie coś stało.

  5. #5

    Re: Grzałka metalowa???

    tak ale nie zapominajcie iż są zólwie które uwielbiają demolować... żółw nie musi sam zbić grzałki może ją rozwalić przesuwając ciężki kamień...itd. oczywiście dobre mocowanie to podstawa. Zdarzały się przypadki iż dorosły żółw rozgryzł termometr.... przy maluchach nam to nie grozi ale lepiej dodatkowo zabezpieczyć...jak już wspominałem kiedyś to co u jednego się sprawdza u drugiego może nie zdać egzaminu...u mnie niejednokrotnie grzałka i termomert pływały po akwa...gadziny pazurami odkleiły przyssawki!


  6. #6

    Re: Grzałka metalowa???

    To moze spróbuj inne przysawki zamontowac bo ja mam podobnie tak jak AdamEX i dobrze to sie sprawdza.

  7. #7

    Re: Grzałka metalowa???

    Przyssawki po kilku latach sie zurzywają i nie trzymają dobże. Moja grzałka ma ok 5 lat i sama odpadała ale wziąłem zapalniczke i podgrzewałem przyssawki a potem odrazu do wody i poskutkowało. Żółw nie przesunie dużego kamienia a mały nic grzałce nie zrobi, co innego jeśli by się to cało na powierzchni, wtedy inna bajka a w wodzie ciężko jest coś rozwalić.

  8. #8

    Re: Grzałka metalowa???

    spoko teraz mam grzałkę za osłoną nie mogą ją dotknąć....


  9. #9

    Re: Grzałka metalowa???

    Samo dotkniecie żółwia grzałki nie jest grozne ale jezeli masz jakis spory kamien to jego przesunięcie i uderzenie w grzałke juz moze coś zrobic. A czym zabespieczyłes grzałke??

  10. #10

    Re: Grzałka metalowa???

    moja grzałka jest za osłoną wykonaną z pleksy która dodatkowo zabezpiecza roslinność przed wykoszeniem.... oczywiście w pleksie są otwory przez które gadziny mogą skubnąć górną część roślinności... poza tym osłona jest podstawą półki/wysepki.... a i rybki mają się gdzie chronić...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •