Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Żółw niechce jeść???

  1. #1
    pleski
    Guest

    Żółw niechce jeść???

    Jestem tu nowy!!!
    Mam pytanie kupiłęm zółwia dwa dni temi i nic niechce jesć???
    co zrobić???

  2. #2

    Re: Żółw niechce jeść???

    Witam
    Ktoś na pewno odezwie się do Ciebie i postara pomóc, ale potrzebujemy wiekszej ilości informacji - jaki to żółw, w jakich warunkach żyje u Ciebie, co podajesz mu do jedzenia itp.

    Pozdrawiam
    Natalia


  3. #3

    Re: Żółw niechce jeść???

    Na poczatku zolw moze nie jesc bo jest wystraszony i w nowym miejscu (moj nie jadl dwa dni). Mozesz tez isc do sklepu w ktorym go kupiles i zapytac co oni mu podawali do jedzenia i na poczatku dawac to samo - na pewno sie skusi Pozniej mozesz mu urozmaicic diete

    pozdro!


  4. #4
    pleski
    Guest

    Re: Żółw niechce jeść???

    To tak!!!
    Jest to ŻÓŁW MALOWANY jak się nie myle!!!
    Daje mu ochotki i gammarus!!!
    Żyje sobie w akwarium ale nie wiem czy to jest ważne ale nie mam grzałki-bo powiedzieli mi ze nie jest potrzebna!!!

    Dzieki za pomoc!!!

  5. #5

    Re: Żółw niechce jeść???

    Ja proponuje zainstalować grzałke, żółwie w temp. 25-26 stopni lepiej przyswajają korytko. A masz filtr akwariowy ??

  6. #6
    pleski
    Guest

    Re: Żółw niechce jeść???

    Nie mam filtra powiedzieli ze nie trzeba!!!
    A jak to musi być grzałka????????

    Dzieki!!!

  7. #7

    Re: Żółw niechce jeść???

    Wiekszosc sklepiokaży mówi że nie trzeba bo inaczej ludzie nie kupowali byżółwi! Pomysl sobie sam zolw +-(plus minus) 35zł .Najmniejsza i najtańsza pomka(filtr) ok 30zł i grzałka tez trochę (od 10 do 60zł)no a do tego akwarium.Grzałka jest niezbędna.To tak jakby człowiek żył całe życie w swetrze i było by mu zimno(a do tego może zdechnać ).A pomka-filtr to udogodnienie.Ale naprawde jest przydatna .Ale zeby powiedzieć coswiecej napisz ile masz wody w akwarium,lub choćby jakie ma ono wymiary.powiemy ci wtedy jaka grzałke mozesz kupić i filtr.Pozdrawiam (mam nadziejeże choć raz nie zostane obluzgany przez was.Ale jeśl imacie jakieś uwagfi co do mojego komenta ,to napiszcie .Odejde z tego forum nie będe nic tu robić)


  8. #8
    pleski
    Guest

    Re: Żółw niechce jeść???

    A kwarium jest 25 litrowe i ma wymiary długośc 40 cm szerokość 25 cm i wyskość tez 25 cm.
    Wody ma rowno na wysokość 10 cm tak jak wyskosć skałki na ktorą wcale nie włazi niewiem dlaczego!!!

  9. #9

    Re: Żółw niechce jeść???

    Grzałka (na ten litraż wystarczy 25W koniecznie z termostatem!) poczytaj starsze posty o warunkach dla żółwi wodno lądowych. Na razie nie wychodzi na wysepkę, bo się boi (dla tego też nie je).

    Zamontuj lampkę do wygrzewania nad wyspę (to działa jak magnes )

    Powodzenia.
    Niezły kawał roboty przed tobą.

    Polecam stronkę http://jojek.klub.chip.pl/hobby/ tam znajdziesz praktycznie wszystko, co powinieneś wiedzieć na początek.

  10. #10
    pleski
    Guest

    Re: Żółw niechce jeść???

    Sprostowanie moj żółw to Pseudemys nelsoni !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •