Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: czy moge polaczyc

  1. #1
    kuba_kb
    Guest

    czy moge polaczyc

    mam 3 żółwie z czego mam problem z dwoma dość dużymi (zdaje mi sie że to samce) kiedyś były razem i sie gryzły wiec je odzielilismy teraz mam w osobnych akwariach
    1 czy moge je dać do jednego na zime potem wpuszcze je do stawiku
    2 czy sie nie beda gryzły



    Z GÓRY DZIĘKUJE

  2. #2

    Re: czy moge polaczyc

    Z tego co kojarze to sa to czerwonolice,ale reki bym sobie nie dal obciac.Napisz ,czy to jest tak jak mysle i jakie one maja rozmiary.Co do plci gadzinek jezeli sa "dosc duze" to poprostu zwroc uwage na pazury(samce maja bardzo dlugie),oraz na grubosc i wielkosc ogona - znowu samce maja wieksze i grubsze.Moge dodac,ze mialem taki sam problem tylko,ze u mnie byla duza roznica wzrostu miedzy nimi.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    kuba_kb
    Guest

    Re: czy moge polaczyc

    a rozmiary od kad do kad
    skorupe razem z głowa i ogonem??????

  4. #4
    igck
    Guest

    Re: czy moge polaczyc

    podaje się rozmiary karapaksu (górna część skorupy) lub plastronu (dolna część skorupy [według mnie łatwiej zmierzyć]).

  5. #5
    kuba_kb
    Guest

    Re: czy moge polaczyc

    zmieniłem plany poniewaz akwa na dworze pękły (jedno troche dawniej i troche słabo drugie jakos ostatnio i troche mocniej a były w ok7 stopniach C) postanowiłem je juz odrazu włożyc do stawiku żeby zimowały
    sa to 2 żółwie czerwonolice i maja ok. od 12cm. do 13cm. długości plastronu (to jest dolna część skorupy ta żółta?? [sa to duże żółwie w poruwnaniu do innych?? ile maja lat nie wiem ale wiecej niz ok 6?? a ile powinny miec w takim wzroście??])
    sa to samce

    MOGE JE DAC RAZEM DO STAWIKU JEZELI SIĘ GRYZŁY


    =!=!=!= Z GóRY dZiĘkUJE =!=!=!=

  6. #6
    dr Robert
    Guest

    Re: czy moge polaczyc

    Nie bardzo rozumiem, od razu z ciepłego terrarium domowego do stawiku na zimę? Bez przygotowania do zimowania ?


  7. #7
    kuba_kb
    Guest

    Re: czy moge polaczyc

    AJE JA MAM TR 2 ŻÓŁWIE NA DWORZE W MIEJSCU GDZIE JEST OK 7 STOPNI C A CHCE DAN DO STAWIU NA DOSC OTWARTA PRZESTRZEN GDZIE MOZE BYC TROCHE MNIEJ STOPNI

  8. #8
    dr Robert
    Guest

    Re: czy moge polaczyc

    NIE KRZYCZ !!!! Netykieta się kłania
    W takim razie nie bardzo rozumiem pytania. Żółwie nie będą względem siebie agresywne z powodu niskiej temperatury. Wiadomo, że metabolizm w temperaturze kilku stopni jest na minimalnym poziomie i żółwie zaprzestają jeść i w ogóle niemal wszelkiej aktywności. Warto tylko mieć na uwadze, aby zbiornik zna zimowanie był odpowiednio głęboki, aby nie zamarzł do dna jeśli będzie duży mróz. Wart też rozbijać lód (ewentualnie kupić specjalne pływaki utrudniające zamarzanie), aby do wody był dostęp powietrza.


  9. #9
    kuba_kb
    Guest

    Re: czy moge polaczyc

    1.Po pierwsze, bardzo dziekuje za odpowiedz i mnie wysłuchanie.
    3.Po drugie, nie chciałem krzyczeć (bo niby dlaczego nie mam powodów)a jak uraziłem to przepraszam.
    2.Po trzecie one sie wkoncu przebudzą z tego snu zimowego i co wtedy czy sie nie bedą gryść. Byłbym szczesliwy jak ktoś by mi odpowiedział.

    =!=!=!= Z GóRY dZiĘkUJE =!=!=!=

  10. #10

    Re: czy moge polaczyc

    Jeżeli stawik jest duży to nie powinny się gryźć. A nawet to jeśli są tam jakieś to gryziony ma większą szansę ucieczki niż w akwarium. Oczywiście wtedy gdy są aktywne.

    o netykiecie

    to cię pewnie zainteresuje
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34453431


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •