-
roślina
To pytanie kieruje konkretnie do Jojka ponieważ nie wiem jaka roślina doniczkowa jest na zdięciu jego akwarium.
Z góry dzękuje.
-
Re: roślina
Szczerze to nie wiem. Może Mordd jest w stanie rozpoznać jeśli tu zagląda.
-
-
Re: roślina
Nie dam głowy, ale to w butelce to chyba Hygrophila. Nawet jeśli nie to tą polecam bo ma spore wymagania pokarmowe (czyli dobrze oczyszcza) i jest mało wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne.
-
Re: roślina
Nie jestem pewien w 100% bo już jej nie mam (żółw zjadł) i nie mogę porównać ale po poszukaniu w internecie podanej przez Ciebie nazwy stwierdzam że podobna jest do "Hygrophila corymbosa". W butelce trochę marniała bo glony porosły butelkę i zabierały jej światło. Teraz z wodnych u żółwia stosuję wgłębkę i rzęsę.
W drugim akwarium mam coś podobnego do "Hygrophila difformis" ale to nie to. Chciaż rośnie jak szalone i też wychodzi nad wodę. Co jakiś czas, dość często, robię czystkę i daję żółwicy. Ona to uwielbia. Jak zrobię zdjęcie to poproszę o rozpoznanie.
Ale my tu o wodnych a kolega pytał o tą roślinę wiszącą nad wodą (doniczkową). A jakbyś znał jeszcze nazwę tej roślinki zasadzonej hydroponicznie to bym się ucieszył.
-
Re: roślina
Takie coś w butelce na niebieskim druciku wygląda mi na Kalanchoe blosfieldiana(nieco wymęczone, ale jemu to nie zaszkodzi). W niebieskiej donicy Dracena compacta. Za pierwszą głowy nie dam, ale chyba to to.
-
Re: roślina
Witam.
Podziwiam cię. Sporo wiesz o roślinach. Z tą wiszącą nad wodą trafiłeś w 10. to jest faktycznie "Kalanchoe blossfeldiana"
http://131.130.57.231/glashaus/Kalan...ssfeldiana.JPG
Natomiast to w niebieskiej donicy to nie jest Dracena compacta. Ale postaram opisać się szczegóły, które mi nie pasują. Otóż, ta moja ma taki lejkowaty kształt ale nie tworzy łodygi jak dracena. Liście ma na końcach przewężające się prawie w igły ale nie kłuje, ubarwione plamiście w poprzek raz jaśniejsze raz ciemniejsze nieregularne pasy. Liście są grubsze niż u dracen.
-
Re: roślina
W takim razie poproszę inną fotkę Łodygę może jeszcze zdążyć wytworzyć bo chyba jest malutka, przebarwienia na liściach to teraz żadna cecha diagnostyczna bo ilości odmian na rynku przytłaczają - wiele z nich jest kolorowe........ Grubsze i przewężające się liście mogłyby oznaczać np. sansewierię w jednej z odmian karłowych (np Sansevieria trifasciata "Hahnii" - ta jest najpopularniejsza), ale peniie też i wiele innych roślin. O tamtą dopiero co ktoś pytał na forum i była fotka w dziale rośliny.
-
-
Re: roślina
Do jedzenia niewątpliwie paproć Ceratopteris, reszta bez zmian (czyli sansevieria). Jakie masz oświetlenie dla tej paproci? Skoro ładnie rośnie to chyba dość jasne......?
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum