Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zasada dzialanis??

  1. #1

    Zasada dzialanis??

    Na jakiej zasadzie dzialają filtry denne?? Czy taki filter musi być polączony z innym, bo z tego co czytalem tak wnioskuje??


  2. #2

    Re: Zasada dzialanis??

    Filtr denny sprzedawany jest zazwyczaj jako krata o konkretnych wymiarach w komplecie z rurkami i kostkami powietrznymi, albo jako pojedyńcze, małe, łączone ze sobą, kratki w dowolnej ilości a osobno zestaw rurek. Po zmontowaniu i podłączeniu pompki powietrznej uzyskujesz delikatny ciąg wymuszający obieg wody. Jednak taki "napęd" filtra jest uważany za mało wydajny. Dlatego można do tych filtrów dokupić specjalne głowice wymuszające obieg wody "PowerHead" o różnej mocy. Można też połączyć filtr denny z wydajnym filtrem kubełkowym lub kaskadowym.

    Materiałem filtrującym jest to co wsypiesz na filtr jako podłoże najczęściej drobny żwirek. Działą dzięki dużej powierzchni jako filtr biologiczny i częściowo jako filtr mechaniczny. Odmulanie wskazane jako jeden ze sposobów czyszczenia.


  3. #3
    Łukasz Czura
    Guest

    Re: Zasada dzialanis??

    Ja ostatnio powiekszyłem akwa i zamontowałem moim żółwikom ruszt do filtra dennego (narazie zastanawiam się jaki filtr wybrać). Czy filtr Aquael FZK-1 (wydajność pompy 400l/h) jest odpowiedni, czy może ten filtr jest za słaby??


  4. #4

    Re: Zasada dzialanis??

    A czy wydajność filtra (litrów na godzinę) ma znaczenie przy żółwiu?
    Myślałem sobie i wymyśliłem, że ważne jest, aby przez złoże biologiczne był stały przepływ, żeby bakterie miały stałą dostawę żarełka, a wielkość przepływu im nie robi różnicy. Oczywiście osobną sprawą jest napowietrzanie, ale to mi robi brzęczyk.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •