Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Bąbelek na "skorupie"

  1. #1
    michal_kow
    Guest

    Bąbelek na "skorupie"

    mam żółwiak i dzis zauważyłem że ma dziwny bąbelek na pancerzu (wygląda tak jakby sie opażył - taki bąbelek z woda) wie ktos co to i czym może być spowodowane ??

  2. #2

    Re: Bąbelek na "skorupie"

    Szczerze powiem to nie wiem co to moze byc. Zapytaj sie Pana Jacka Zajaczkowskiego albo idz do weta. Ale czym moze sie opazyc w akwarium? Chyba nie oswietleniem.


  3. #3
    michal_kow
    Guest

    Re: Bąbelek na "skorupie"

    no własnie nie wiem cym mógłby sie opazyc ale tak to wyglada

  4. #4

    Re: Ba˛belek na "skorupie"

    Zbyt mocnym oswietleniem zolw moze sie opazyc! Czytalem o tym we wczesniejszych postach.

  5. #5

    Re: Ba˛belek na "skorupie"

    No na pewno ale nie podejrzewam aby oswietlenie w tym akwa dotykalo bezposrednio wody albo bylo tak blisko zeby zwierz mogl sie oparzyc, poza tym to zolw wodny wiec gro czasu spedza w wodzie. I tak jak mowilem najlepiej poradzic sie weta.


  6. #6
    michal_kow
    Guest

    Re: Ba˛belek na "skorupie"

    chyba jednak (co mnie troche dziwi to jest wina grzalki. Wczoraj cały dzien obserwowałem mojego stworka i zauwazyłem że on śpi pod grzałkąi po pewnym czasie jak zaczął pływac po akwarium okazało sie że pojawił sie drugi bąbelek. Dla pewnosci na con wyłaczylem grzałke i jak wróce z uczelni to sprawdze czy znowu mu sie cos pojawilo (temperaturke bedzie miał akurat bo postawiłem go na kaloryferem).

  7. #7

    Re: Ba˛belek na "skorupie"

    Jeśli pod łuskami pojawiają się "bąbelki" najprawdopodobniej twój żółw będzie zrzucał łuski - wierzchnia warstwa zrogowaciała i dostała się pod nią woda stąd wygląda to jak bąbel. Jeśli twój żółw dodatkowo ociera te łuski o np. kamienie to myślę że nie ma się czym martwić.

    r2d2

  8. #8

    Re: Ba˛belek na "skorupie"

    Tak tez moze byc bo nie wierze zeby sie to bylo od grzalki chyba ze takiej do gotowania wody


  9. #9
    MataManX
    Guest

    Re: Bąbelek na "skorupie"

    nie wiem jak dla mnie żówiak nie ma łusek jak " klasyczny źółw jego skóra na pancerzu może się rozrastać tak jak on cały więc to chyba odpada


  10. #10
    mzimin23
    Guest

    Re: Bąbelek na "skorupie"

    Witam jescze raz to ja przedtem mzimin i ja wlasnie nie wiem czy chodzi o zolwiaka czy o normalnego zolwia typu czerwonolicy bo jesli to zolwiak to nie ma z czego gubic lusek i naprawde jeszcze raz uwazam ze oparzenie od grzalki to bzdura i raczej nie mozliwe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •