Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: czy istnieje

  1. #1
    Marcin .P
    Guest

    czy istnieje

    mam pytanko czy istnieje jakieś oprogramowanie do kompa od obsługi terra ( temp, wilgotnośc , itp.) ?? jeśli istnieje to prosze podać nazwe lub jakiś opisik


  2. #2
    chrzanu
    Guest

    Re: czy istnieje

    heh, a nie chce si się właczyc lampki do kontaktu, tylko z kompa będziesz tym sterował ?? heh
    w sumie dobre wsyztko automatycznie, tylko ze kupiłem zegar i lampki mi się same uruchamiają i wyłączają o danej godzinie :]


  3. #3
    Dark Raptor
    Guest

    Re: czy istnieje

    W supermarkecie możesz kupić programator (30-50zł). Ustawiasz mu program kiedy ma włączać/wyłączać urządzenie przez niego podłączone. Ustawiasz godziny, dni itp. Stosuję przy kablu grzewczym, ale musiałem zrobić testy, jakie czasy włączania i wyłączania dają w miarę stałą temperaturę.


  4. #4
    Marcin .P
    Guest

    Re: czy istnieje

    to już mam ale chce czegoś wiecej mam na luzie laptopa i mógł by to wykonywać za mnie :P i za zegary

    czekam na jakieś odp
    konkretne


  5. #5

    Re: czy istnieje

    napisz se program podlacz zasilacz pod kompa i tyle


  6. #6

    Re: czy istnieje

    To nie jest dobry pomysł. Ale jeśli się upierasz poczytaj o programowaniu portu szeregowego i równoległego. Pod linuksa warto zacząć od:

    http://www.jtz.org.pl/Html/mini/Coffee.pl.html

    Pozdr.

    R.

  7. #7

    Re: czy istnieje

    jeżeli są programy do monitorowania pomieszczeń i alarmu za pomocą kamerki internetowej to czemu nie...
    tylko trzeba by termostat, termometr i higrometr podłączyć do kompa(znaczy się same czujniki)


  8. #8

    Re: czy istnieje

    Zaprzęganie komputera do sterowania terrarium, to tak jak z armaty do komara strzelać. Lepiej sprzedać kompa i kupić specjalizowany sterownik. Będzie prościej i znacznie bardziej niezawodnie.

    Pozdr.

    R.

  9. #9

    Re: czy istnieje

    o widzisz, takiego określenia mi brakowało
    Myśle, że towarzysz marcin chce być już zupełnie wyjątkowy, cierpi na brak czasu, nadmiar gotórki tudzież pomysłów. Może jeszcze pomyśl nad sterowaniem przez komórke? Łączysz sie via GPRS i wymiatasz - temp zmieniasz, gasisz światło i takie tam. To dopiero bajer, hehe.
    Osobiście wolałbym sobie zrobić jakiś fajny panel kontrolny gdzieś z boku z jakimiś wyświetlaczem temp i wilgotności.


  10. #10
    Karol Chłopecki
    Guest

    Re: czy istnieje

    A nie ciekewi was jak to zrobić?Chłopak ma wyobrażnię i pomysł.Czemu jemu nie pomóc.Może chce mieć kiedyś wypasioną hodowlę?
    Zresztą - satysfakcja ze zrobienia czegoś takiego to jest to.Nie sztuką jest mieć 3 zwierzęta na krzyż i kogoś wyśmiewać i krytykować.
    A mnie się ten pomysł podoba.
    Pozdrawiam wszystkich pomysłowych ludzi!!!!!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •