Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: ZOLWIE TEZ PIJA

  1. #11

    Re: ZOLWIE TEZ PIJA

    Ja hoduję zółwia stepowego od ponad 10 lat i choć nie podaję mu wody, to jest w świetnej kondycji. Kiedyś podawałem mu wodę, ale się nią nie interesował. Otrzymuje wodę tylko w pożywieniu.

  2. #12
    **MARTA*
    Guest

    Re: ZOLWIE TEZ PIJA

    Mój żółw nie pije i jest zdrowy!


  3. #13
    dr Robert
    Guest

    Re: ZOLWIE TEZ PIJA

    Do czasu !!!

    A co z rozmnażaniem ? Np. samica w ciąży ma znacznie większe zapotrzebowanie na wodę. Żółwie stepowe nawet na suchych terenach, gdzie żyją spotykają się z deszczami, ulewami, kałużami. Ponadto dużą część czasu spędzają w głębokich norach, gdzie wilgotność powietrza jest większa niż na powierzchni gleby. W takich hodowlach o jakich tu słyszę są tego pozbawione i trzymane w zupełnie nieodpowiednich warunkach. Dlatego nawet jeśli nie piją przez całe tygodnie zbiornik z wodą powinien być w terrarium, bo (1) być może zechcą się napić, (2) załatwiają tam często potrzeby fizjologiczne, (3) zwiększyć nieco wilgotność w terrarium.

    I jeszcze jedno; argument typu: "hoduję zółwia stepowego od ponad x lat i żyje bez wody" jest zupełnie nietrafiony.
    Lisy czy kury na fermach też żyją, tylko co to za życie i czy o to chodzi w terrarystyce ?


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •