Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

  1. #11

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    dla młodych anakond lepiej zapewnić terra odpowiadające ich wielkości, bo w zbyt dużym terra podrostek będzie się czuł zestresowany i przytłoczony. Lepiej także, żeby było szersze i dłuższe niż wyższe, anakondy uwielbiają też, jeśli maja w basenie jakieś rośliny, możesz Twojej utworzyć jakiś sztuczny gąśżcz, w którym sobie będzie siedział.... no i srał (to jest ten minus)

  2. #12

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    Hmmm a kapibarami też ją będziesz karmił?


  3. #13

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    Hmmm a czemu anakonda żółta miała by być karmiona kapibarami ???


  4. #14

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    Vivien, chyba pomyliłaś Anakonde Zieloną z Zółtą Żółte nie jedzą kapibar :P


  5. #15

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    Nie, nie pomyliłam ich .Dobrze wiem, że anakonda żółta nie żywi się kapibarami. Miał to być pewien element groteski, bowiem jestem przeciwna hodowli tego gatunku, ale prosze nie rozwijajcie tysiąca postów o zaletach E. notaeus bo moderatorzy forum na pewno mają pełne ręce roboty. Każdy może mieć własne zdanie.


  6. #16
    TylerPL
    Guest

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    Ja się nie będe kłócił, tylko chce poznać Twoją opinie. Czemu miał bym jej nie hodować? Uzasadnij swoją wypowiedz!


  7. #17

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    Dlatego że większość okazów wykazuje dużą agresję ??
    Jeżeli niedoszły hodowca zdaje sobie z tego sprawe i odpowiednio się do takiej prawdopodobnej możliwości przygotuje to nie widze problemu w ich utrzymaniu. Nie są trudne w chowie, odżywiają się tym co każdy dusiciel podobnej wielkości. Ale oczywiści każdy może mieć swoje zdanie


  8. #18
    TylerPL
    Guest

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    Miałem ją dziś na rękach i wiem jaka jest agresywna i jak śmierdzi. Mimo to chce ją nadal kupić...


  9. #19

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    Ja jestem tu moderatorem, i jakoś nie widzę postów o zaletach. Zresztą o gustach się nie dyskutuje.Ktoś może lubić łagodne i kolorowe boa, ktoś inny agresywne anakondy. Nie wiem też czemu być przeciwnym jej hodowli? Co najwyżej protestować mogę przeciwko hodowli przez początkujacych, trzymaniu w nieodpowiednich warunkach i niekontrolowanemu rozmnażaniu tego węża( zaczyna ich być za dużo). Dla doświadczonego hodowcy, który dysponuje dużym pomieszczeniem i nie szuka zwierzaka do pieszczenia- czemu nie?


  10. #20

    Re: Anakonda Żółta ---> wasze opienie

    Jeśli masz środki , duże terrarium , chęci i świadomy jesteś jej paskudnego z natury temperamentu to czemu nie... - samce są małe i szczupłe przeciętnie 180-220cm , samice znacznie cięższe i potężniejszej budowy osiągające przeciętnie od 260-320 cm.
    Wymagają dużego zbiornika z podgrzewaną wodą do temp około 25-26 stopni w którym spędzają wiekszość czasu i w którym się załatwiają. - przyjmują każdy podany pokarm , jedzą chętnie i dużo. Nie lubią intensywnego światła. Łatwo się stresują i bywają bardzo nerwowe, wyciąga się je w ostateczności.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •