Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: constrictor w terra......??

  1. #1
    wh6fxe
    Guest

    constrictor w terra......??

    czy mozna i jak dlugo mozna trzymac 60cm constrictora w terra 50/40/60?? to zalerzy od kilku czynnikow ale tak srednio ile czasu??
    a tak przy okazji...... mam kabel grzewczy 25V i chcem go wlozyc do tego terra. jaka zarowka bedzie dobra do tego kabla aby temperatura w tym terra byla odpowiednia dla constrictora??

  2. #2

    Re: constrictor w terra......??

    Zasadą jest najpierw stworzyć odpowiednie warunki poźniej babyć zwierzę.
    Terrarium przez ciebie wyminione jest za małe - po zamieszczeniu w nim nawet małego zbornika wody - pozostala część tak mała , iż nie powinieneś w niej trzymać constrictora. Zrób odrazu terra jak trzeba.


  3. #3
    wh6fxe
    Guest

    Re: constrictor w terra......??

    no wiesz....... pytalem sie innych osob oni twierdzili ze starczy. ze waz bedzie mogl tam byc do 80 a nawet niektorzy mowili ze do 100cm. chcialem sie upewnic i dowiedziec przez ile czasu tam bedzie.

  4. #4

    Re: constrictor w terra......??

    50cm długosci terra - wstawisz miske z woda i constrictorowi zostawisz 35cm dl na 40 szerokosci - zastanów się co piszesz - to terra dla chomika dobre.
    Kup materiał , zbuduj terrarium i nie męcz zwierząt.


  5. #5

    Re: constrictor w terra......??

    azazel na co takiemu malemu boasowi taki duzy basen z woda?? przeciez to nie jest wodny waz, a do lezenia dla takiego malucha wystarczy spokojnie basenic 20x10 cm. jak dala mnei, to ten boas moze ta siedziec do 80 cm spokojnie


  6. #6

    Re: constrictor w terra......??

    Ja mam młodego constrictora 55 cm w terra 60x40x40 i basen z pudełka po lodach 1L a on go konkretnie olewa i siedzi cały czas na torfie :P od czasu do czasu pobuszuje w poszukiwaniu przygód ale to więc myślę że to Twoje starczy do góra 80 cm węza a potem bym ci radzil docelowe juz zrobić zeby nie zmieniać 100000000 razy terra dla jednego węza...


  7. #7
    wh6fxe
    Guest

    Re: constrictor w terra......??

    no w koncu 2 odpowiedzi na jakie czekalem


  8. #8

    Re: constrictor w terra......??

    Ser wiesz co mowisz ! - jesli w takim terra umiescisz basen 20x10 - powierznia jaka zostaje dla weza to 40x40 cm - jesli dla was kwadrat o boku 40cm jest idealnym srodowisckiem dla boa dusiciela to pozdrawiam. Proponuje samemu mieszkac w pokoju 2mx2m - komfort murowany.
    Życze powodzenia .
    W terrarystyce chodzi nie o wasz interes a o dobro gada - trundo o nim mowic w tak malym terra.


  9. #9

    Re: constrictor w terra......??

    Olek ty masz 10cm wiecej - przy tam malych gabarytach to szalona roznica miec te 10 wiecej. 40x40 to stanowczo za malo!.


  10. #10

    Re: constrictor w terra......??

    Zasade że 1/2 dł weża to minimalna dł terra a 1/3 to szerokość jest trafna dle wielkiech nieaktywnych dusicieli takich jak : sebae , molurus bivittatus , eunetes murinus , czy reticulatis nie dla malutkich wężyków znacznie bardziej aktywnych.

    Dzięki Wam kolega kupi boa i będzie go kisił na powierzchni 40x40. Poczym terra wiekszego nie zbuduje bo boa mu się znudzi , nabędzie w tedy moluruska bo wieksze - i znów go będzie męczył. Znam setki takich przypadków - dlatego jestem zdania iż terrarium powinno być znacznie wieksze.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •