Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: wentylacja u morelii i corallusow

  1. #1

    wentylacja u morelii i corallusow

    ile mniej wiecej procent powierzchni terrarium ma zajmowac wentylacja u tych wezy i jak powinny byc rozmieszczone otwory bo z tego co widzialem na roznych fotach to sa raczej "skromne"...( chodzi mi przede wszystkim o viridisy hortulanusy i caninusy)


  2. #2

    Re: wentylacja u morelii i corallusow

    Cześć,

    Niestety nie ma pisanej zasady jeżeli chodzi o powieszchnię wentylacji. Faktycznie u tych gatunków często jest ona dosyć mała - niestety nie zawsze daje to dobre efekty. Zaletą małej wentylacji jest lepsze utrzymywanie wysokiej wilgotności - niezbędnej w hodowlii tych gatunków - natomiast wadą szybkie pleśnienie elementów wystroju i ryzyko chorób skóry i dróg oddechowych zwierząt. Budując terrarium trzeba znaleść "złoty środek" Nie bez znaczenia są temeperatury panujące w pomieszczeniu w którym stoi terrarium - jeżeli różnice między temp. pomieszczena a wymaganą temp. w terrarium są duże nie możemy zrobić dużej wentyalcji - zaistnieje duże ryzyko przeziębiania węża. Napisz jakiej wielkości będzie terrarium, jaki dokładnie gatunek będziesz trzymał i jakie masz temeperatury w pokoju przez cały rok.


  3. #3

    Re: wentylacja u morelii i corallusow

    jezeli mowimy o terrariach dla wezy drzewnych to u mnie to wyglada tak,ze jest przod-dol i gora-srodek, przez cala dlugosc terrarium w obu przypadkach. Jezeli stwierdzisz ze otwory sa za duze, to po prostu bierzesz PowerTape'a i zmniejszasz je,zaklejajac. I tyle.


  4. #4

    Re: wentylacja u morelii i corallusow

    jeszcze nie wiem jakie wymiary... mam zamiar na wrzesien kupic viridisy i beda to pewnie mlode wiec ciezko powiedziec bo beda to terraria przejsciowe ale chce pomyslec juz o wszystkim duzo wczesniej zeby sie przygotowac jedno co wiem to w terrarium "docelowym" nie chce rurek pcv i recznikow papierowych... michal a tak poza tym to spoznilem sie dwa dni z tym czerwonym hortulanusem bo mialem juz kase... aha wiesz moze cos na temat tych terrariow akrylowych z wysuwana szufladka? podoba ten pomysl bardzo ulatwia i zmniejsza kontakt ze zwierzeciem do minimum myslalem czy wypalila by taka konstrukcja w wersji "szklanej"


  5. #5

    Re: wentylacja u morelii i corallusow

    o napisze tak! wez moze cos zaproponuj jesli chodzi o konstrukcje w koncu sie na tym znasz jak nikt a jesli chodzi o temp to teraz mam ok 20-24 a zima to jak se grzejnik ustawie


  6. #6

    Re: wentylacja u morelii i corallusow

    z mlodymi viridisami zrob jak ci czesi mieli,ktos mial tu to zdjecie-takich dupnych sloikow po ogorkach z dziurami w wieczku,wklejonymi poprzeczkami i woda na dnie.


  7. #7

    Re: wentylacja u morelii i corallusow

    ta widzialem to bylem na tej stronie))) troche przypalowo to wygladalo ale pewnie skuteczne


  8. #8

    Re: wentylacja u morelii i corallusow

    Ciekawe jak wygląda karmienie w takim słoiku?


  9. #9

    Re: wentylacja u morelii i corallusow

    Najlepszy sposób na wentylacie to od przodu, czy też boku robisz wentylacie a na górze robisz o takiej samej długości ale o połowe czy o drugie tyle szersza Taka wentylacia najlepiej sie sprawdza. Jeśli robisz z przodu wentylacie to nawiercić możesz otwory, ze 2 rzędy a u góry montujesz plastikową kratownice do kanałów wentylacyjnych to w przypadku mniejszego terra a Jeśli terra jest spore koło 100x 50 to najlepiej 2 siatki przy czym jedną z możliwością przysłony (czyt. z wbudowanym w środku paskiem, który zasłania otowry). To wszytsko dostaniesz w sklepach budowlanych za niewielkie pieniążki


  10. #10

    Re: wentylacja u morelii i corallusow

    słoik z wodą na dnie to raczej krótkoterminowe rozwiązanie... problemy czysto techniczne dość szybko by się same nasunęły.

    btw. nie bierz się za viridisy, caninusy raczej tez nie - zacnzij na początek od tych hortulanusów...
    (-:
    na pcozątek oczywiście z trudniejszymi weżami.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •