Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: FAQ o wezach...

  1. #21

    Re: FAQ o wezach...

    Nie przesadzajcie z tą ogromną wiedzą.....Całego FAQ na pewno nie napiszę, a na forum jest sporo osób z naprawdę dużym doświadczeniem hodowlanym( choćby Mordd )))


  2. #22

    Re: FAQ o wezach...

    I tak sobie możemy pokadzić wzajemnie Do roboty! ))))

  3. #23

    Re: FAQ o wezach...

    Na przykład na odmianach barwnych i hybrydach węży nie znam się zupełnie(odróżnię bateatera od corndurana, ale niewiele poza tym- to działka Mordd'a )


  4. #24

    Re: FAQ o wezach...

    Po sesji bardzo chętnie wezmę się za pytania


  5. #25
    ironkapela
    Guest

    Re: FAQ o wezach...

    No to ja udziele podstawowych odpowiedzi na napisane pytania, a wy to wszystko stuningujecie

  6. #26

    ZAPRASZAM

    Zapraszam do wpisywania wszelkich pytań, lub podsyłania pytań z odpowiedziami. Pewnie nieco to potrwa, ale tym sposobem jest szansa na dobre i przydatne FAQ. Jeśli nie widzisz w powyższych postach pytań, które twoim zdaniem powinny być w FAQ to pisz, tak długo pomęczymy fachowców aż napiszą

  7. #27

    Re: ZAPRASZAM

    o co chdzi z tymi sesjami? to ma coś współnego z terrarystyka?


  8. #28

    Re: FAQ o wezach...

    Nie- z egzaminami na studiach )))))


  9. #29
    ironkapela
    Guest

    Pierwsza piątka :D

    O to pierwsze 5 pytan i odpowiedzi ktore daje Wam do stunigowania

    1. Jaki wąż na początek??

    2. Co się dzieje gdy mętnieją mu oczy??

    3. Co zrobić gdy widze ze mój wąż będzie przechodził wylinke??

    4. Co zrobić gdy wężowi pozostały kawałki starej skóry??

    5. Mój wąż nie chce jeść. Dlaczego i co mam zrobić żeby jadł??

    1. Jeżeli masz zamiar kupić sobie węża to najpierw musisz poczytać któremu gatunkowi jesteś w stanie zapewnić bardzo dobre warunki. Najlepszymi wężami na początek będa węże z rodziny Elaphe (np. Elaphe guttata) oraz Lampropeltis (np. Lampropeltis triangulum sinaloae). Większość gatunków z tych rodzin charakteryzuje sie spokojnością oraz odpornością na błędy hodowcy. Nie wymagają nadzwyczajnych warunków w terrarium, i nie osiągają dużych rozmiarów. Wnikliwe obserwacje życia tych węży dostarczą hodowcy wielu wrażeń i radosnych chwil w obcowaniu z tymi przedstawicielami gadów.

    2. Zjawisko mętnienia oczu jest oznaką nadchodzącej wylinki. Oznacza to, że wąż będzie zrzucał starą skóre. Nie masz sie co denerwować jeżeli masz odpowiednie warunki w terrarium, wężowi nic nie powinno się stać. Często można zauważyć. że wraz ze zjawiskiem zmetnienia oczu, skóra weża robi się sucha oraz blada.

    3. Jeżeli u Twojego węża pojawiły się oznaki wymienione w punkcie 2 to musisz troche podnieść wilgotność co zapewni weżowi spokojne i bezproblemowe zrzucenie starej skóry. Pamiętaj, że w terrarium musisz mieć koniecznie jakiś korzeń, korę lub inne rzeczy o które wąż będzie się ocierał w celu zrzucenia (zsunięcia) starej skóry. Pamiętaj również, aby nie karmić w tym okresie węża poniewaz zgrubnienie powstale w skutku zjedzenia np. myszy może znacznie utrudnić weżowi proces linienia.

    4. Jeżeli Twój wąż nie zrzucił do końca starej skóry lub zatrzymala sie ona w którejs części węża to możliwe że popełniłeś jakiś z błędów opisanych w punkcie 3. Teraz wężowi może pomóc znaczne zwiększenie wilgotności lub ciepła kąpiel. Jeżeli zwiększysz wilgotność istenieje możliwość że wąż spróbuje ponownie zrzucić skóre, lecz jeśli to nie pomoże to pozostaje kąpiel. Kąpiel robimy wężowi w wodzie o temperaturze ok 30 stopni. Moczymy węża przez kilkanascie minut, a potem delikatnie probujemy zmasowac pozostałą skórę z węża (robimy to w strone ogona). Po takim zabiegu, jeżeli udało nam sie usunąć pozostałą skórę wkladamy weża do terrarium i cieszymy się nową, błyszczącą skórą. Pamiętaj aby zabiegi związane z usuwaniem pozostałej skóry należy wykonywać bardzo delikatnie, bo możesz uszkodzić węża.

    5. Twój wąż może nie jeść z bardzo wielu przyczyn. Najczęsciej spotykanymi są pasożyty oraz nieodpowiednie warunki w terrarium. Należy wtedy sprobowac zwiekszyc lub zmniejszyc temperature oraz wilgotnosc. Obejrzyj również dobrze terrarium czy nie ma tam zadnych pasozytow. Jezeli zauwazysz jakies pasozyty koniecznie zajmij sie ich usunieciem. Obejrzyj dobrze weza. Jezeli waz bedzie mial pasozyty to udaj sie do weterynarza. Najczęsciej opisane wyżej zabiegi pomagają. Lecz jeżeli nie znajdziesz zadnego racjonalnego powodu tlumaczacego brak apetytu, a wąż nie będzie jadł już długi okres czasu będziesz musiał zastosować karmienie przymusowe które opisane jest w punkcie 24.

  10. #30

    Re: FAQ o wezach...

    pomógł bym. jak trzeba, to prsozę udetrzać do mnie po pomoc, ale nie dźwigne tego sam na siebie, bo już troche inny portal nie związał (bez nazw oczywiście, sygnaturka powinna być w podpisie )


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •