Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Chcem węza kupic pomocy

  1. #1

    Chcem węza kupic pomocy

    Chcem kupić węża niejadowitego spokojnego najlepiej młode zeby nie przekraczał 100-110 cm moze cos polecicie i moze ktos ma takiego węza do sprzedazy chodzi mi o młode węzyki małe czekam na pomoc w poszukiwaniu


  2. #2
    Kretschmer
    Guest

    Re: Chcem węza kupic pomocy

    100-110 cm?
    Ja proponuje dwa gatunki:
    -Wąż Machoniowy (Boaedon Fuliginosus): Jest on nieco większy niż podałeś, ale nie dużo. Samce osiągają zwykle 70 a max. 90 cm a samice odpowiednio 130-150.
    Jednak nie jest to wąż duży-jest on dość sznurówkowaty, więc nie będzie problemów z rozmiarami. Jest wyjątkowo prosty w hodowli, nie grymasi przy jedzeniu, nie musi mieć jakichś specjalnych warunków i nie przejawia żadnej agresji, a przy tym ładnie się prezentuje w terrarium suchym. Karmisz myszami, ale nie kupuj wężyków poniżej 45 cm bo będziesz miał problem z karmieniem (Ciężko dostać noworodki mysie, a dorosłej myszy nie wciągnie)
    -Wąż Pończosznik: Nie mam doświadczenia w hodowli tego gatunku. Podejdzie pod te rozmiary i podobno jest banalnie prosty w hodowli. Tu masz opis:
    http://terrarium.com.pl/wazponczosznik.php

  3. #3
    RafalJG
    Guest

    Re: Chcem węza kupic pomocy

    Ze swojej strony moge polecic weza smugookiego, chinskiego i zbozowego.
    Opisy znajdziesz oczywiscie w dziale Opisy Gatunkow.

    Weze te sa malowymagajace i nadaja sie dla poczatkujacych terrarystow

    Sa bardzo ciekawymi gatukami a do tego nie wymagaja zadnej papierkowej roboty w urzedach.
    Mozesz kupic i trzymac sobie w domu

  4. #4

    Re: Chcem węza kupic pomocy

    Czy tak trudno uzyc finkcji "szukaj" ??? Poczytaj najpeirw, zastanow sie jakie mozesz miec duze terra i dopiero wtedy wybieraj sam a nie zeby ktos Ci proponuje danego weza tylko dla tego ze jemu sie podoba.To ma byc twoj wybor. Jak wybierzesz sobie weze ktore ci sie podobaja to wtedy zaloz temat ktory bedzie najlepszy na poczatek, napiszesz jakie bedziesz mial terra i ile kasy a napewno bedzie latwiej pomoc.


  5. #5
    Kretschmer
    Guest

    Re: Chcem węza kupic pomocy

    Chcesz, żeby postępował według zasady mądry Polak po szkodzie? Chyba lepiej jak zapyta a nie kupi węża bo mu się podoba ale nie wie co go czeka? To co się podoba to sprawa gustu, a na tym foforum są ludzie którzy polecają zwierzaki proste w hodowli i spełniające wymagania przyszłego hodowcy.
    Smugookie, Chińskie i Zbożowe rosną sporo większe od tego co on potrzebuje.

  6. #6

    Re: Chcem węza kupic pomocy

    Chyba napisalem zeby koles wybral sobie weze ktore mu sie najbardzie podobaja i dopiero wtedy pytal ktory bedzie najlepszy na poczatek. Przeczytaj, pomysl i dopiero pisz. I nie widze zadnego sensu zeby trzymal weza ktory mu sie nie podoba.


  7. #7
    Kretschmer
    Guest

    Re: Chcem węza kupic pomocy

    Tak ale bez przesady... mi się podoba pyton tygrysi ale go nie trzymam bo nie mam warunków...

  8. #8

    Re: Chcem węza kupic pomocy

    Przeciez pisal ze chce weza 100-110 cm I watpie zeby wybral tygrysiego skoro chce malego weza. Poczyta, wybierze ze 2-3 weze tej wielkosci ktore mu sie najbardziej spodobaja i dopiero wtedy mozna doradzic ktory najlepszy.


  9. #9

    Re: Chcem węza kupic pomocy

    RafalJG tak wszystkie węze które wymieniłeś osiągają 11-110cm... zwłaszcza chinski....



    P.S:LoOOOOl

  10. #10

    Re: Chcem węza kupic pomocy

    Hm... o ile mi wiadomo, to chiński i smugooki to jedno i to samo. Chyba, że ktoś się odnosi do różnych podgatunków (E.t.taniura jest zwana Chinese Beauty, E.t.friesei Taiwan Beauty), ale nie sądzę Chiński smugooki jest nietrafiony, pomyłka o dobre 1-1,5m

    pozdrawiam, Karla

    ps. zbożówka jest dobra dla początkujących pod warunkiem, że kupi się ze sprawdzonego źródła, jedzącą!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •