Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Hodowla mącznika

  1. #1

    Hodowla mącznika

    Mam pytanie jak założyć hodowle mącznika młynarka?
    Wiem mniej wiecej jakie ma mieć podłoże ale np. mam poprostu je wrzucić do akwarium z podłożem, odstawić i czekać?
    Pozdrowionka dla wszystkich

  2. #2

    Re: Hodowla mącznika

    Czytałeś:
    http://www.terrarium.com.pl/zywienie...acznikmlynarek

    Ja hoduje w 5 litrowej butelce po wodzie mineralnej z odciętą górną częścią.

  3. #3

    Re: Hodowla mącznika

    Do akwarium wsadź wszelkiego roszaju produkty mączne jakie znajdziesz w domu (mąka, mąka kukurydziana, kukurydzianka itp). Najbardziej polecam otręby pszenne. Na to w jednym miejscu połóż wilgotną szmatkę. Po kilku miesiącach pojawią się 0,5 cm larwy które rozwijają sie do dorosłości ok 4 miechy. To są moje własne doświadczenia (wrzuciłem kilka mączniaków i wogóle miałem je gdzieś za kilka miechów były młode). Pozdrawiam Sqqter


  4. #4

    Re: Hodowla mącznika

    ja mam podłoże z płatkowanego pokarmu dla rybe, platków owsianych i kukurydzianych(ale kukurydzianych prawie wcale nie jedzą) i otrębów przenych. czasem dostaja jabłko albo sałate i to wszystko. wystarczy poczekać i powinny być młode.


  5. #5

    Re: Hodowla mącznika

    Ja mam w średnim faunaboxie. Podłoże = otręby. Nic przy nich nie robie już chyba z pół roku a jest ich coraz więcej. Mnożą się jak opętane. Mam już drugie pokolenie.


  6. #6

    Re: Hodowla mącznika

    to ta chusteczka wilgotna jest potrzeba czy nie?

  7. #7

    Re: Hodowla mącznika

    Wg. mnie nie.


  8. #8

  9. #9

    Re: Hodowla mącznika

    a spryskiwanie wodą ?

  10. #10

    Re: Hodowla mącznika

    ja raz po raz daję sałatę albo jabłko w plasterkach i nie narzekają.
    spryskiwanie jest wg mnie niedozwolne!!!!! kiedys próbowałem i cała hodowla była do wywalenia. mączniki doskonale czują się w suchym środowisku i trochę wody w jedzeniu im starczy.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •