Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Warunki dla zbożówki??

  1. #1

    Warunki dla zbożówki??

    Siemka.
    Mam kilka pytań co do zbożóowki ..... a raczej czy moje terrarium spełnia wymagania.... a mianowicie:
    TERRARIUM 60/40/40
    A w nim miska srednica 8 cm
    skrytka z kokosa (nie siedzi w niej tylko za nią
    gałląź do wspinaczki.....
    kamień
    podłoże: torf z ziemią
    a i czy te przedmioty trzeba w goracej wodzie podgotowac zeby puzniej zbożóweczka nie dostała roztoczy.....
    i czy moze dostac jakiejs choroby jak sciany w terrarium zrobilem z kory takiej znalezionej??
    Narka i POZDRO

  2. #2

    Re: Warunki dla zbożówki??

    1) terrarium troche ciasnawe, szczególnie, jesli Ci się duża samica trafi
    2) miska dla dorosłego chyba za mała...
    3) skrytka dla malucha ok, dla dorosłego będzie za mała
    4) torf z ziemią... proponuje sam torf, lub torf + torf kokosowy - ziemia możę Ci pleśnieć.

    dobrze by było wszystko wyparzyć przed włożeniem do terrarium. inacze można rózne syfy nanieść.


  3. #3

    Re: Warunki dla zbożówki??

    1. Terrarium dla małej zbożóweczki jak najbardziej ok, ale jak podrośnie będziesz musiał zmienić (ja osobiście zmieniłem mojej jak miała ok. 60 cm na docelowe 100x50x50 i mam nadzieje, że takie jej wystarczy).
    2. Miseczka powinna być taka, aby wężyk mógł się swobodnie cały zanurzyć - czyli wielkość miski będziesz musiał zmieniać wraz ze wzrostem gadzinki lub też dać od razu duży zbiornik.
    3. Skrytka podobnie jak miska.
    4. Podłoże - ja preferuje podłoże z wiórków kokosa.
    5. Jeśli chodzi o gotowanie przedmiotów to na pewno nie zaszkodzi. U mnie jednak wygotowanie ani długotrwałe suszenie nie zdało rezultatu, gdyż wokół kory zaczęła powstawać pleśń - więc przemalowałem ją lakierem bezbarwnym i problem z pleśnią zniknął.


  4. #4

    Re: Warunki dla zbożówki??

    > skrytka z kokosa (nie siedzi w niej tylko za nią

    A to zapewne dlatego, że kryjówka jest za duża. Wąż lubi schować się w miejscu, gdzie ma ciasno (wtedy się czuje bezpieczniej), a za kryjówką pewnie ma mniej miejsca. Możesz spróbować wsadzić do tego kokosa trochę mchu, żeby było ciaśniej

    pozdrawiam, Karla

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •