Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Kilka pytań

  1. #1
    BubuPN
    Guest

    Kilka pytań

    Witam. Od niedawna zaczęły mnie fascynować węże, właściwie nie wiem dlaczego - po prostu mają w sobie to coś. Noszę się więc z zamiarem zakupu węża i mam w związku z tym kilka pytań. Jakiego węża byście polecili dla początkującego akwarysty? Chciałbym żeby to był wąż rosnący do rozmiarów góra półtora metra, nie za bardzo kłopotliwy no i żeby nie był agresywny. Kolejna rzecz to jakie byście polecili hodowle i na co trzeba zwracac uwagę przy zakupie węża? Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    BubuPN
    Guest

    Re: Kilka pytań

    szkoda, że nie ma edycji postów, w każdym razie chciałem jeszcze dodać iż wiem, że na stronie znajdują się artykuły z poradami jednak wolałbym uzyskać też porady od Was, praktykujących

  3. #3

    Re: Kilka pytań

    poszukaj w starszych postach


  4. #4

    Re: Kilka pytań

    Wąż zbożowy (elaphe gutta)
    Hodowla - snakes.pl

    Przeglądnij starsze posty, by wyciągnąć więcej info.


  5. #5

    Re: Kilka pytań

    waz zbozowy jest troche dziki i szybki wiec polecam traczej boa teczowego albo pytona krolewskiego.

    Pozdrawiam Pa


  6. #6

    Re: Kilka pytań

    i znowu to samo...
    precz z dusicielami na początek!

    o ile boa tęczowego jeszcze rozumiem, to żeby na początek kupić p. regius trzeba mieć do tego odpowiednie podejście...

    1) wężowi trzeba duuuużo spokoju
    2) trzeba oswoić się z myślą, że to nie jest wąż do noszenia na rękach...
    3) trzeba się dużo pouczyć...


    ja raczej coś z columbridae polecam...


  7. #7
    BubuPN
    Guest

    Re: Kilka pytań

    no właśnie tak się zastanawiam nad tym Pytonem Królewskim, mój znajomy który ma sklep zoologiczny też mi go polecił tak na początek no i z tego co o nim czytałem to do kłopotliwych nie należy

  8. #8

    Re: Kilka pytań

    kłopotliwych... no tak:

    te z odłowu (czyli +/- 98%) mogą nie chcieć rpzyjmowac pokarmu. MOGĄ, ale nie muszą.
    wąż generalnie jest bardzo spokojny, ale nie wolno go za bardzo męczyć, bo nie będzie jadł.
    trzeba utrzymywać idealną temperaturę (max wahania od normy 2-3 stopnie) i wilgotność, bo NIE BEDZIE JADŁ.

    jeśłi ktoś się do tego odpowiednio przygotuje, pouczy i pogodzi z faktem, że na początku w ogóle nie będzie go wyciągał, a nawet po długim pobycie u niego dalej żadko będzie go widywał (taka zbożówka bądź co bądź jest aktywna w dzień, a regius o ile tylko ma kryjówki chowa się całymi dniami, a często także i nocami) to nie widze przeszkód.

    wąż, o ile odpowiednio się do neigo podejdzie (tj. nie z zapałem amatora, a ze spokojem doświadczonego terrarysty) nie będzie sprawiał problemów.

    charakter mają genialny, a dodatkowo sa po rpostu śliczne. bardzo "dostojne" węże... no tylko to ich jedzenie wybredne...


  9. #9

    Re: Kilka pytań

    ja rowniez polecam ci zbozowke. jest to ladnie ubarwiony waz i latwy w utrzymaniu.
    pytona krolewskiego nie polecam dla poczatkujacego, te weze sa wyymagajace.
    nie sluchaj pana z zoologicznego, grochu ma racje. a poza tym nie kupuj weza w zoologicznym bo strasznie przeplacisz. poszukaj w sprzedam.

    dowiedz sie jeszcze troche o wezach bo widze ze narazie malo sie dowiedziales uwazajac ze regius jest dobrym wezem dla poczatkujacych.
    pozdrawiam.


  10. #10
    BubuPN
    Guest

    Re: Kilka pytań

    tyle to już wiem żeby nie kupować w zoologicznym, porównałem sobie ceny i za młodego pytona królewskiego w sklepie wołają 300zł a z prywatnej hodowli znalazłem za 190zł, ale skoro mówicie, że na początek lepiej się zabrać za zbożowego to myślę, że pójdę za tą poradą

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •