Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Wątek: szklane regaly w Biofilu

  1. #1
    Pawloosh
    Guest

    szklane regaly w Biofilu

    Witam! Zamierzam niedlugo zaczac przygode z lampropeltisami. Nie przemawiaja do mnie tzw. terraria naturalne, zupelnie nie pociaga mnie wizja posiadania kilku terrariow z wystrojem, tymi wszystkimi korzeniami, skalkami, podlozem... W zwiazku z tym planuje trzymac weze w pudelkach, w specjalnie do tego celu przygotowanym regale. Problem moj polega na tym, ze zupelnie nie wiem, jak sie do tego zabrac- jakie materialy wykorzystac do budowy takiego regalu, jak go ogrzac. Amerykanie do budowy takich regalow uzywaja melaminy, u nich materialu bardzo popularnego i taniego, u nas- diablo drogiego i ciezko dostepnego. Jako ze lampropeltisy sa wezami lekkimi, zastanawiam sie nad budowa regalu ze... szkla, ktore pod wplywem ich ciezaru nie peknie. Nie wiem, czy to dobry pomysl, ale takie rozwiazanie zastosowano w biofilu:

    http://www.biofil.pl/Sklep/foto/maxi...-korkowego.jpg

    Moje pytanie brzmi: co o tym pomysle sadzicie? Nie pytam, czy takie rozwiazanie do Was przemawia- w koncu nie musi, tak jak do mnie nie przemawiaja terra naturalne. Chodzi mi tylko o to, czy takie regaly ze szkla sa wytrzymale, czy zdaja egzamin, etc. Za wszelkie porady- szczegolnie ekipy z Biofila, choc oczywiscie nie tylko- bede BARDZO wdzieczny.

    Pozdrawiam!
    Pawel

  2. #2

    Re: szklane regaly w Biofilu

    No więc według mnie rozwiązanie zastosowane w Biofilu jest praktyczne i całkiem niezłe ale na dłuższą metę może być kłopotliwe. Nie wiem np. w jaki sposób w tych terra-pudełkach utrzymywana jest wilgotności i temperatura. Podobnie się sprawa ma z rozmiarami. W Biofilu w tych pudełkach trzymane są małe węże. Jak Lapropeltisy urosną będą potrzebować czegoś większego a to już jest mały problem bo w tekturowych pudełkach ich trzymać nie sposób, szklane "pudła" o odpowiednich rozmiarach będą za ciężkie, pudełka z płyt czy desek też mogą być ciężkie i niepraktyczne, a do plastikowych pojemników też jakoś nie mam przekonania.
    Według mnie (ale to tylko sugestia - nawet nie wiem czy takie coś zdałoby egzamin) lepszym rozwiązaniem hodowli "półkowo-pudełkowej" będzie zakup półek metalowych typu "supermarketowego", czyli zwykłych wielopoziomowych, prostych, niewyszukanych stylistycznie półek na szkielecie z takich dziurkowanych żelaznych nóżek. Zaletami takiego systemu są:
    - duży udźwig;
    - wygoda obsługi;
    - możliwość dokonania niewielkich modyfikacji konstrukcji półek (np. wmontowanie pod każdą kabla grzewczego)
    - możliwość dostosowania wysokości poszczególnych kondygnacji (można domontować więcej półek - wtedy się zmieści na nich więcej "terra-pudełek" lub wymontować niektóre aby był większy rozstaw i aby się mogły zmieścić większe pojemniki hodowlane albo np. półki zamontować tak żeby na dolnych stały większe pudła a na górnych mniejsze przy maksymalnej oszczędności przestrzeni)


  3. #3
    Pawloosh
    Guest

    Re: szklane regaly w Biofilu

    OK, czy moglbys podac mi link do jakiejs fotki, na ktorej zobaczyc mozna wspomniane przez Ciebie zelazne polki? Bo nie za bardzo teraz je kojarze... Gdzie je mozna kupic? Ile kosztuja? Pozdro

  4. #4

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Hmm, a ile takie puleczki sklepowe kosztuja, bo musze zakupic cos podobnego. I gdzie cos takiego mozna kupic? ;]


  5. #5

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Coś podobnego widziałam w obi czy w castoramie. Fajna rzecz

    pozdrawiam

  6. #6

    Re: szklane regaly w Biofilu

    jak może do ciebie nie przemawiać roziązanie naturalne :/ to tylko znaczy że nie chcesz aby twój wąż czuł sie dobrze !!!!!!!! ........ :/


  7. #7

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Takie półki mozna kupić w hipermarketach budowlanych takich jak OBI, Castorama, Praktiker itp. Udało mi się znaleźć link pod którym jest zdjęcie takiego regału. Cena nie jest może zachwycająca ale półeczka niezwykle praktyczna.


  8. #8

    Re: szklane regaly w Biofilu

    hmm widziałęm te pudełeczka od środka, wiec moge wyjaśnić pewne wasze wątpliwości ;-), pudełka wypełnione są substratem utrzymującym wilgotność (czips kokosowy + mech), wężyki w nich trzymane są malutkie i dla takich sznurówek jest to świetne rozwiązanie, zawsze wiesz który wężyk ile zjadł itp... co do temperatury, w boifilu jest ciepło ;-)


  9. #9

    Re: szklane regaly w Biofilu

    To znaczy się Korsakow ja też widziałem te pudełeczka (nie myśl, że masz na to patent :P) i się zgodzę że to naprawdę świetny sposób do trzymania dużej ilości małych węży. A co do tego że w Biofilu jest ciepło i przytulnie też nie przeczę. Jedyne "ale" to to że w Biofilu jest powiedzmy cały czas około dwudziestu-paru stopni a różne węże mają różne wymagania i po prostu nie są to idealne warunki.


  10. #10

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Do Bibera -
    nie wiem czy wiesz, ale węże, ktore hodujemy, pochodzą z hodowli, tzn urodziły się w terrarium wychowywały w terrarium i zdechną w terrarium - nie znają one środowiska naturalnego, nie mają pojęcia, co to są drzewa etc - i guzik je to obchodzi dowiedzono, że gadom i płazom całkowicie jest obojętne, czy mieszkają w plastikowym pudełku z kawałkiem tekturowej rurki jako schronienia i porcelanowej miseczki z wodą, czy w doskonałej imitacji przyrody - którą to tworzy człowiek tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności i poczucia estetyki. a tzw hodowla amerykańska, czyli hodowla węży w plastikowych, często nieprzeźroczystych pojemnikach z minimalnym "wystrojem wnętrza" jest najbardziej sukcesywnym sposobem chowu i rozmnażania gadów - czują się w niej doskonale, bezpieczne, zdrowe i spokojne.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •