Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Wątek: szklane regaly w Biofilu

  1. #21
    Pawloosh
    Guest

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Przede wszystkim radzilbym przylozyc sie do gramatyki i ortografii- naprawde warto. Poza tym widze, ze niezbyt jestes rozgarniety- czy nie wpadles na to, ze rownie dobrze mozna zrobic regal, w ktorym znajdowalyby sie pudelka o podstawie- let's say (ach, ta moja milosc do Amerykanow...)- 50x25? Widocznie nie... A tak w ogole to chyba zaznaczylem (ile razy mozna tlumaczyc???), ze chcialem uzyskac odpowiedz na nastepujace pytanie: czy szklo jest dobrym materialem na tego typu regal. To wszystko. Zycze (a moze rzycze? rzycem? rzyczem?) powodzenia w zwalczaniu roztoczy i innych plugastw...

  2. #22

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Panie Doktorze RObercie mógłby mi Pan przytoczyc jakis przykład który wskazuje na to ze pojemniki takie nie sa odpowiednie dla węzy? bo cały czas słysze tylko o tym ze wąz żle sie w takim pojemniku czuje , niestety niewiem co wpływa na taki stan weża i w czym sie to przejawia

  3. #23

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Mam pomysł. Poprośmy Sułka żeby zorganizować Wigilię w Biofilu i wtedy posłuchamy co węże, tudzież inne zwierzaki trzymane w pudełkach, mają nam do powiedzenia Ludzie! Zastanówcie się. Kto by się czuł dobrze gdy zabierają go z naturalnego środowiska do całkowicie sztucznego otoczenia, ograniczają mu swobodę i przestrzeń życiową. Byćmoże wąż, nie wiedząć jak wygląda "normalne" środowisko, uznaje za takowe to które my mu stwarzamy, ale przecież nie odauczymy węża nadrzewnego potrzeby wspinania się albo dusicieli zabijania przez duszenie. To są pierwotne instynkty i niezależenie od tego gdzie zwierzak jest trzymany należy mu zapewnić takie warunki (otoczenie) aby mógł je zaspokajać.


  4. #24

    Re: szklane regaly w Biofilu

    oj dexiu po co napisałeś ze zabierają z naturalnego otoczenia zaraz się do ciebie przyczepią ze: co ty za głupoty wygadujesz , przecież one są z chodowli i niewiedziały nigdy natury


  5. #25

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Czyżby to była zachłanność, nie chcesz ich nawet rozmnażac ,ale chcesz ich mieć duuuużo, nie masz pewnie warunków na pożądne duże terrarium to postanowiłeś powciskać ja do "pudełek". Proponuje skontaktuj się z takim gościem (nie pamiętam nica) który na "wężach" dał posta o karłowaceniu węży może mu już się udało to byś jeszcze więcej pomieścił.
    Wydaje mi się ,że w terrarystyce chodzi o to aby jak najwierniej odwzorować środowisko w którym żyje dany gad ,a który żyje w pudełku???Więc nie dziw się że na razie nie ma chętnych aby dali Ci przepis na budowę "więzienia o zaostrzonym rygorze" dla węży. Porozmawiaj może z kimś kto ma hodowlę węży np.SNAKESem.Kiedyś czytałem na jego stronie o warunkach w jakich hoduje swoje węże, o ogrzewanych półkach, centralnej wentylacji ,czujnikach itp. Ale nie pudełka ,a skoro tak Ci imponują ci hamburgerożercy z za oceanu no cóż każdy ma jakichś idoli...


  6. #26
    Pawloosh
    Guest

    Re: szklane regaly w Biofilu

    No comment, chyba najlepiej zakonczyc te dyskusje...

  7. #27
    Pawloosh
    Guest

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Aha, chyba chciales napisac "POŻĄDANE duże terrarium"? Bo chyba nie chodzilo ci o "porzadne"... Nie wiem, kto jest twoim idolem, jesli chodzi o ortografie...

  8. #28

    Re: szklane regaly w Biofilu

    pawloosh twoim idolem jest chyba nie amerykański naród tylko pr.miodek


  9. #29
    Pawloosh
    Guest

    Re: szklane regaly w Biofilu

    No, prof. Miodek robi wiele dobrego, nie powiem, choc jego najnowszy slownik (ktorego tytulu, niestety, nie jestem pomny) mnie rozczarowal- zbyt malo konkretow, napisany raczej dla majacej problemy z ortografia gawiedzi A tak na powaznie- musze sie jakos bronic, skoro zrobiono ze mnie sadyste- planowalem trzymac lampropeltisy ( i to tylko gatunki dorastajace do 1m) w zbiornikach o wymiarach np. 70x40x35 (wymiary wymyslone, ale mozna dostac pudelka w roznych rozmiarach). Poza tym taka "polkowa" metoda jest bardzo czesto stosowana we Francji, byc moze jeszcze w innych krajach, choc tego akurat nie jestem pewien

  10. #30
    dr Robert
    Guest

    Re: szklane regaly w Biofilu

    Pawloosh napisał(a):

    > Proponowalbym wszystkim malkontentom lekture textow z internetu
    > amerykanskiego.

    Jeżeli dla Pana internet jest głównym źródłem wiedzy o wężach to mogę jedynie współczuć.


    >
    > Nie mam bladego pojecia o jaszczurkach, wiem natomiast, ze
    > wezom to naprawde rybka (nad wyraz inteligentna, rzecz jasna)
    > czy skryja sie pod gazeta, czy tez zakopia sie w podlozu
    > (sterylnym, wyprodukowanym przez czlowieka).
    >
    > A co powiecie Panowie o ostatnim terrarystycznym hicie-
    > sztucznych skalkach- kryjowkach firmy exo-terra? Dla mnie
    > wyposazanie "naturalnego" terrarium w takie produkty to
    > kreowanie swoistego obozu koncentracyjnego- przeciez jaszczurka
    > NA PEWNO wie, ze taka skalka nie jest naturalna! Z pewnoscia
    > zdechnie na zawal, zdawszy sobie sprawe, w jakich warunkach
    > przebywa! Panowie, litosci!!! A na fermach, o ktorych wspominal
    > Pan dr, glowny problem stanowi przerazajaco mala przestrzen
    > zyciowa oraz brud, smrod (i ubostwo, chcialoby sie rzec). W
    > ogole nie widze sensu w porownywaniu weza do malpy- dlaczego, o
    > tym chyba wiedza wszyscy.
    >
    > Odwolywanie sie do ludzkiej inteligencji w tak sarkastyczny
    > sposob uwazam, Panie dr., za rzecz niezbyt elegancka-


    Wytykanie mi sarkazmu po tekście pełnym tegoż samego jest co najmniej równie niegrzeczne.
    Jak już pisałem nie chodzi o to z jakiego rodzaju materiału zrobiona jest skałka i czy z punktu widzenia człowieka (zresztą którego człowieka ?) jest ona estetyczna czy naturalna, to nie ma podstawowego znaczenia. Najistotniejsze jest dostarczenie wężowi i każdemu innemu zwierzęciu odpowiedniej przestrzeni, możliwości kryjówek, bodźców zewnętrznych. Tutaj wąż nie różni się aż tak bardzo od małpy czy człowieka, co najwyżej kryjówka inaczej wygląda i bodźce powinny być inne, ale sama potrzeba jest taka sama. Redukowanie tych potrzeb w przypadku węża do pojemnika i gazety uważam za brak znajomości elementarnej biologii. Terrarium sterylne (wąż, gazeta, woda) nie zapewnia podstawowych potrzeb zwierzęcia. Może być wykorzystywane tylko okresowo w przypadku np. kwarantanny chorych osobników, a nie jako stałe terrarium.



    > PS: ja NIE zamierzam ROZMNAZAC wezy! Zastanawialem sie tylko
    > nad wieksza kolekcja, stad pomysl z regalami. Rozmnazanie
    > pozostawiam profesjonalistom (korzystajacym, o dziwo, ze
    > zbiornikow sterylnych...)

    Zapewniam, że węże rozmnażają się także, gdy hodowane są w humanitarny sposób.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •