Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

  1. #1

    jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

    ostatnio powarzniej myśle nad hodowlą węża, niestety mieszkanie nie jest zbyt duże więc nie ma miejsca na duże terraium. najbardziej podobaja mi sie Lampropeltiusy, maxymalne terraium jakie mógłbym zmieścić to 85x35x40cm na te terraium postawiłbym troche mniejsze terra z gekonem i ptasznika. Im mniejsze terraium tym lepiej, te wymiary które podałem to max. Czy przykładowo Lampropeltiusowi (np królewski) nie bedzie tam ciasno, chciałbym hodowac tylko jedną sztuke. największy problem to wilekość terra, ograniczenie pieniędzy, max za całe terra z wężem dam 600zł, na samego węża już mi wystarczy. Jakie węże polecacie na poczatek którym będzie dobrze w takim terra, niechce zbożówek, machoniowych i innych bardzo popularnych węży. podsumowując: wąż niezbyt duży (ok 150cm), ładny-kolorowy-ciekawy, ławty w hodowli, dla początkującego. Z góry dzięk za odpowiedzi.


  2. #2

    Re: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

    aha, jestem zielony jeśli chodzi i terra i higiene węży. Jak często trzeba czyścić im terraria, czy mocną śmierdzą ich kupska?? jak często karmi sie węże, raz na tydzień jedna mysz wystarczy??


  3. #3

    Re: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

    Ja jestem wielbicielem Lampropeltis tak więc gorąco polecam. Tyle, że terra dość ciasne, więc może zamiast królewskiego jakiś mniejszy podgatunek triangulum? Albo mexicana - są niewielkie tyle, że droższe.

  4. #4

    Re: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

    - czyszczenie: obowiązkowo po każdej kupie + raz na jakiś czas całkowita wymiana podłoża
    - tak, kupska dosc mocno śmierdzą
    - karmienie: młode częściej, starsze rzadziej (średniaki raz na tydzień jest OK, ale dorosłemu królewskiemu jedna mysz w tygodniu nie zawsze wystarczy)

  5. #5

    Re: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

    osobiscie polecał bym ci triangulum, jest sliczny a samemu w takim terra bedzie mu dobrze.


  6. #6

    Re: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)


  7. #7

    Re: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

    no na początku myślałem o pseudokoralówce, ale słyszałem że wybrzydza w jedzeniu. raz na jakiś czas całkowita wymiana podłoża tzn?? raz na miesiąc, raz na pół roku?? aha, jakiej konsystencji są ich kupy??:-) takie że mozną je papierkiem wziąć?? są bardziej płynne?? troche śmieszny temat ale chciałbym wiedzieć, myślałem też nad meicxo mexico czy jakoś tak, jakie jeszcze Lampropeltiusy pasowały by do tego terra??


  8. #8

    Re: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

    Jeśli kupisz z dobrego źródła to nie wybrzydza. Moja czasem strajkuje, jak dostaje kolejną mrożonkę - ma wyraźną ochotę zapolować i martwego nie chce, ale to jedyne jej fanaberie (no jeszcze nie chce noworodków tylko starsze myszki)) Wszystko to są wybrzydzania łatwe do opanowania i w sumie bezproblemowe. Konsystencja kupy lepiąca, trochę jak ptasia - dość szybko schnie i przestaje tak śmierdzieć, oczywiście nie oznacza to, że należy ją przetrzymywać w terrarium. Ja wyjmuję łyżką razem z odrobiną ściółki. Częstotliwość wymiany zależy oczywiście od wielkości węża, karmienia...... sam dojdziesz jak często (koszt w sumie znikomy).
    Niewielkie (ale wszystkie nie najtańsze) są wszystkie podgatunki mexicana, alterna....... i parę innych trudniejszych do zdobycia.
    Jeśli już byś sie zdecydował to absolutnie i zdecydowanie polecam zakupy w Biofilu i Snakes.pl (kolejność alfabetyczna))))) Mam węże z obu źródeł i są idealne i bezproblemowe. Kilka osób na tym forum też sprzedaje pewniaki więc na pewno coś znajdziesz. Jak dla mnie, to chyba warto pociułać nieco dłużej i kupić węża z pewnego źródła i wybranego gatunku a w wymienionych się nie zawiedziesz. Niestety nie ma tu listy dobrych sprzedawców więc nie wymieniam innych sprawdzonych (nie wiem czy chcą), ale przejrzyj forum.......

  9. #9

    Re: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

    Nie Lampropeltiusy tylko Lamproptelisy.

    A tak poza tym to ci polecam pseudokoralówkę (Lampropeltis triangulum sinaloe). Bardzo ładna, wogóle nie wybrzydza w żarciu (pomyliłeś się z pytonem królewskim),
    mała ok. 1m, i jest chyba najłagodniejszym wężem.


  10. #10

    Re: jaki wąż na początek?? mam duże wymagania:-)

    Mordd-niejaka marta ma na forum mexicany za chyba 180zł, ale niewiem czy to z pewnej ręki, w biofilu jest troche drogo, odwiedziłem wczoraj snakes.pl ale zamówienie złoże dopiero jak bede miała kase i gotowe terra, niewiem dokładnie kiedy to nastąpi, ale myślałem też żeby kupić od voraxa.

    wsumie obliczyłem że max za węża moge dać 280zł więc wybór mam duży, jeszcze tylko mamusi musi sie spodobać:-) pseudokoralówka jej sie podoba, mnie też. Takie terra jak podałem na początku starczy węzowi aż będzie dorosły czy później będzie potrzebował większe terra??


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •