-
Kolory
Nazwalbym ten temat Odmiany barwne ale jusz tkai jest mam w nim co innego na mysli, czy daloby się z 'normalnych' zbozowek wychodowac jakas odmiane barwna bez zadnych ingerencji w to?? Tzn czy jest szansa ze wykluja mi sie roznobarwne zbozowki czy tylko te 'pospolite' ??
-
Re: Kolory
Z dwóch zbożówek clasic nie będzie odmian barwnych Chyba że jedna z tych nominalnych była wynikiem połaczenia 2 odmian barwnych. Rozumiesz ? [b]Przynajmniej tak ktoś mówił o molurusach<b/>
-
Re: Kolory
Jezeli sa to zwykle classic to zadnej niestety nowosci nie wyhodujesz. Natomiast jezeli jeden z tych wezy jest heterozygota na inna odmiane,np. albino,tzn ze jest nosicielem genow decydujacych o tej wlasnie barwie.
-
Re: Kolory
jeśli to heterozygoty to masz szanse na odmiany barwne (jeśli geny odpowiadające za tą cechę dziedziczą sie recesywnie) Na spontaniczną mutację nie ma co liczyć, szansa jest, ale bardzo mała
-
Re: Kolory
Dołączam się do pytania kolegi choć chciałem o to spytać jak bedę miał już duże węże za jakieś 2 lata no ale skoro padło to pytanie to wykorzystam i spytam już teraz.
Najpawdopodobniej mam dwie samiczki classic i jednego samca ANERYTHRYSTIC albo nawet CHARCOAL gdyż są bardzo wyraźne kolory białego i czarnego. (odmiany można sprawdzić na stronie snakes.pl
Co z tego wyjdzie ?
I ile mniej więcej jedna samiczka może złożyć jaj ?
Pozdrawiam
-
Re: Kolory
Wyjdą ci classic hetero anerythristic. Wygląd oczywiście klasycznej zbożóweczki, ale jeśli samiec jest z innej hodowli niż samice to wzór młodych może być dość urozmaicony, podobnie jak odcienie poszczególnych barw - to bardzo zmienne węże. Ilość - najczęściej ...naście.
-
Re: Kolory
Każda zbożówka jest z innej hodowli.
I co to oznacza classic hetero anerythristic ? Jakaś mieszanka ?
-
Re: Kolory
Cześć,
oznacza to, że węże będą wyglądały jak normalne zbożówki (classic) jednakże będą heterozygotami na anerythrystic. Czyli mówiąc innymi słowami - będą miały w genach "ukryte" cechy, które mogą się ujawnić w kolejnych pokoleniach.
Jeśli taką heterozygotę rozmnożysz z taką samą heterozygotą, powinieneś uzyskać 25% młodych anerythrystic.
Jeśli rozmnożysz ją z wężem anerythrystic, powinieneś uzyskać 50% młodych anerythrystic, a pozostałe 50% będzie heterozygotami.
Pozdrawiam
-
Re: Kolory
Absolutnie nie. To oznacza węża o ubarwieniu klasycznym (dzikim) ale nosiciela genów anerythryzmu. Z połączenia tych młodych tzn. heterozygota (=tu nosiciel genu recesywnego) + heterozygota otrzymasz 25% (statystyczne) o ubarwieniu anerythrystic. Z połączenia heterozygoty z rodzicem anery (lub innym o takim ubarwieniu) otrzymasz 50% młodych anerythristic. Niestety nie będzie w pierwszym pokoleniu węży innych niż ubarwione dziko - w wyjątkowej sytuacji mogą być jeśli:
1. Samica/e jest heterozygotą anerythrystic (nosicielka) mlode z połączenia z samcem anery = normalne + anery (50%)
lub
2. Jeśli obydwoje rodzice są nosicielami jakichś genów, o których nie wiesz to jeśli mają "ukryty" ten sam gen to 25% mlodych może być ubarwione inaczej (np teoretycznie mogą być amelanistyczne (=albino))
lub
3. Połączenie 1 i 2 - to też możliwe, czyli samica może być jednocześnie nosicielką amelanizmu i anerytryzmu i mieć ubarwienie normalne.
Przepraszam za uproszczenia, ale chodziło o jasność.......
-
Re: Kolory
"Absolutnie nie" dotyczyło wypowiedzi Marcina)))))))))
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum