Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: plesn w terrarium

  1. #1
    redknee
    Guest

    plesn w terrarium

    czesc

    niue wiem gdzie ten post powinien byc ale pisze tutaj

    u mnie w terra zaczyna byc znowu plesn, juz walczylem dlugo z tym ale jak widac skutku pozytywnego nie ma, w tym terra mam regiusa (okolo50cm)
    czy ta plesn jest bardzo szkodliwa wezowi ??
    ja to czyszcze co tydzien i rownoczesnie remontuje cale terra i mysle ze waz sdie zabardzo strsuje


    CO Z TYM ZROBIC ???????? HHEELLPP !!!!!


  2. #2

    Re: plesn w terrarium

    Muszisz znales przyczyne tej plesni, np. nie wiem jakis korzen zle reaguje z wilgotnym podlozel lub cos takiego. Jesli chcesz z terra usunac plesn ( bo moze ona byc w silikonie) to obmywasz ( puste) terra denaturatem, potem czekasz az wyschnie i znowu obmywasz i splukujesz dokladnie woda. A jesli chodzi o korzenie to mozna je wksadzic do mikrofalowki i ja jakby wygotowac ale te promienie i temp sobie z plesnia poradzi.


  3. #3
    redknee
    Guest

    Re: plesn w terrarium

    ta plesn jest tylko na korzeniu ,NIGDZIE WIECEJ


  4. #4

    Re: plesn w terrarium

    Wymyj korzen, a nastepnie wsadz go do mikrofali, upiecz go plesn zostanie wybita.


  5. #5
    redknee
    Guest

    Re: plesn w terrarium

    dzieki , tak zrobie


  6. #6
    Terrariko
    Guest

    Re: plesn w terrarium

    lepiej dla ciebie i korzenia jak wsadzisz go do kuchenki gazowej bo w fali gotuje sie promienio falami czy coś taklieego i niewiem czy to może być szkodliwe ale ja tak robiłem i jest ok!


  7. #7

    Re: plesn w terrarium

    wsadź korzeń do piekarnika na 150 stopni
    być może masz zbyt małą wentylację w terrarium bo ja też kiedyś miałem ten sam problem i chodziło tylko o wentylację- gdy ją zwiększyłem problem zniknął

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •