Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak duży musi być boasek aby można było próbować rozmnożyć

  1. #1
    dogo argentino
    Guest

    Jak duży musi być boasek aby można było próbować rozmnożyć

    jak w temacie...
    Mój boasek ma około 160-170cm 4lata około , waga około 2kg. Jest to samica. Ile musi jeszcze urosnąć?? Wg mnie powinna mieć 250cm, ale może sie mylę... Musze zacząć ją lepiej karmić tak z 3 szczurki tygodniowo to może troszkę w rok podrośnie , narazie były 2 na miesiąc (co 2Tygodnie) Proszę o info jeżeli ktoś rozmnożył boa, lub robi to regularnie, jakieś wskazówki, chętnie wysłucham spec .
    Pozdrawiam Wszystkich... a szczególnie Pyliusa.
    Z jego postów wnioskuję że naprawdę zna się na rzeczy!!!!!!


  2. #2
    pylius
    Guest

    Re: Jak duży musi być boasek aby można było próbować rozmnożyć

    Cześć

    Dzięki za miłe słowa, odnośnie węża to długość bywa mało obiektywnym punktem odniesienia , czasem wąż dobrze karmiony będzię dłuższy niż wąż mniej karmiony tego samego wieku, ale średnio określa sie dojrzałość płciową przy długośći 180 cm. Kiedyś napisałem coś o ich mnożeniu, mam nadzieję że będzie to pomocne , w razie pytań ewentuanych pisz.

    Rozmnażanie Boa Constrictor

    W wieku około 4 lat (2,5 – 4) Boa Constrictor przy dobrej kondycji zdrowotnej i prawidłowej wadze jest w idealnej porze wiekowej do rozrodu (długość 180 cm). Przygotowując zwierze do godów powinniśmy spełnić następujące warunki: okresowe obniżenie temperatury w okresie od listopad – październik do lutego, kiedy to węże w środowisku naturalnym łączą się i kopulują.
    Temperatura w tym okresie powinna utrzymywać się na poziomie 25 – 26 stopni i nocą ok. 22 – 24 stopni, oświetlenie skracamy z 12h – 14h do 8h, w tym czasie nie karmimy węży, ponieważ okres taki jest czynnikiem zwalniającym metabolizm, natomiast powinna się znaleźć świeża woda, dzięki której gad utrzyma odpowiedni poziom płynu w organizmie. W okresie spoczynku Boa Dusiciela kontrolujemy jego przebieg obserwując czy nie pojawiają się oznaki infekcji lub innych nieprawidłowości, jeżeli tak – przywracamy warunku w terrarium do wysokich temperatur oraz wilgotności. W naturze kopulacje przypadają na luty – marzec i tak tez powinniśmy łączyć węże w terrariach, wielu hodowców umieszcza samca w terrarium samicy, choć może być także na odwrót. Samica powinna być dobrze nakarmiona przez łączeniem gdyż zapas tłuszczu będzie służyć jako materiał zapasowy podczas ciąży a zdarza się i tak, że samica w trakcie jej trwania rzadko przyjmuje pokarm. Kopulacja w terrarium może odbywać się jeszcze podczas zimnego okresu lub najczęściej po jego zakończeniu i powrocie do normalnych warunków. Po udanych godach samica zacznie przybierać na wadze i widocznie tyć, w tym czasie powinno się dołożyć wszelkich starań o prawidłowe warunki i higienę terrarium, wysoką stała temperaturę. Ciąża trwa od 4 do 7 miesięcy. Nie podajemy dużych pokarmów, ponieważ instynktownie samica je odrzuci lub też nie i w przypadku połknięcia dużej zdobyczy podczas widocznej ciąży nastąpi nacisk na płody, co spowodować często może ich uszkodzenie. Hodowcy zalecają jako podłoże przed porodem zastosować miękką ligninę lub miękki papier. Po porodzie wskazane jest jak najszybsze oddzielenie młodych od matki, ze względu na ryzyko przygniecenia ich ciałem matki i umieszczenie w dużej wilgotności. Młode wężyki przechodzą pierwszą wylinkę po tygodniu – dwóch wtedy mogą zostać pierwszy raz nakarmione.



    pylius

  3. #3

    Re: Jak duży musi być boasek aby można było próbować rozmnożyć

    Witam.
    Zdaje sie,że to ja kupilem Twojego teczowego. Jak już Ci mowilem Twoj boasek byl zbyt zadko karmiony,nie znaczy to,ze masz go teraz paść jak kaczkę-waz ulegnie przetluszczeniu i co wydatnie skroci jego zycie... podawaj mu raz w tygodniu duzego szczurka-i co jakis czas piskleta jedniodniowe-mozesz tez golebie.Podnies mu temperature w terrarium. Co jakis czas jednak zrob mu kilkutygodniowa glodowkę. W przyszlym roku bedzie juz gotowa do rozmnazania-skontaktuj sie ze mna to ci pokaze jak ja przygotowac do godow.A-i jeszcze jedno-jesli masz go nadal w tym terrarium to przenies do duuuzo wiekszego-zbyt male terrarium = maly waz.proponuje tez zmienic podloze-z piasku na torf kokosowy-dluzej trzyma wilgoc.Pozdrawiam.

  4. #4
    dogo argentino
    Guest

    Re: Jak duży musi być boasek aby można było próbować rozmnożyć

    Dzięki Pylius &Sir Bonzo za szybką odpowiedź.
    Sir Bonzo strzał w 10!!!! TO ja
    Terra będę zmieniał w najbliższym czasie, zamierzam sam zrobić, jeszcze nie wiem tylko czy ze szkła całe czy z OSB.Niedługo się przeprowadzam i boję się że całe ze szkła będzie mało mobilne. Szyba - 10mm. Rozmiary planowane to 200x100x70.Dł.wys szer. Takie chyba wystarczy .
    Z przyjemnością zobaczyłbym Twoją kolekcję Sir bonzo.
    Mam do Ciebie kilka pytań odnośnie mrożonego pokarmu. Co sądzicie czy płyta OSB jest dużo gorsza do terra wilgotnego???
    No i jeszcze jedno pytanko mi się nasówa, czy samca można trzymać cały rok z samicą czy lepiej w osobnych terrai łączyc tylko po zimowaniu.
    Chodzi o to czy bedac cały czas razem, nie stracą zainteresowania sobą tak jak czasami bywa u homo sapiens
    Pozdrawiam Wszystkich czytających


  5. #5

    Re: Jak duży musi być boasek aby można było próbować rozmnożyć

    Osobiście uzywam OSB i jestem bardzo zadowolony.Dno wylozylem kafelkami a sciany zaprawa murarska-takie rozwiazanie jest dozo tansze od szkla i bardziej odporne na wszelkiego rodzaju urazy. Ja trzymam weze razem-rozdzielam tylko na czas zimowania-to w zupelności wystarczy.
    Pozdrawiam i zycze poniedzialkowej powodzi : )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •