Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Kobra

  1. #1
    Gamon
    Guest

    Kobra

    Czy mozna w jakims sklepie kupic kobre? Czy wszystkie sa jadowite? Czy nadaja sie one wogole do hodowli?

  2. #2
    AgnieszkaM
    Guest

    Re: Kobra

    Hodowla węży jadowitych jest w Polsce zakazana. Trzeba mieć pozwolenie. Poza tym lepiej daj sobie spokój, po co ryzykowac?

  3. #3
    kunc_boa
    Guest

    Re: Kobra

    ja miałem ochote kupić sobie taką albinoske lacz wszyscy mi odradzali to ma błyskawiczne ruchy i jednym może zabić można dostać kobry bez gruczołów lecz tez może poważnie pokaleszyć ja sie na to napaliłe inni nie dawali mi spokoju pozatym musisz mieć odpowiedni sprzęt do terra. no i to terra. musi być w miare do jadowitych węży .

  4. #4
    kunc_boa
    Guest

    Re: Kobra

    a pozatym hodowla jest zabroniona musisz mieć papiery!!!

  5. #5

    Re: Kobra

    Widziałem ostatnio kobry z hodowli krajowej w sklepie zoologicznym
    Różne formy kolorystyczne - były odmiany o różnej sile jadu, żeby można było stopniować wydzielanie adrenaliny

    Taka jak na zdjęciu - kosztowała coś około 35zł, dorosła

    Świetna sprawa do pokazania znajomym - nie wiedzieć tylko czemu, wszyscy terraryści odwrócą się od Ciebie. Bo to niby zakazane, ale co tam. Jak chcesz być naprawdę "cool" - możesz trzymać kobrę razem z mambą
    To lepsze niż zgolona głowa i czarne BMW sprzed dekady, z pozaklejanymi czarną folią szybami i reflektorami

    WAŻNA INFORMACJA: Oczywiście powyższe to złośliwość.
    Nie mogłem sobie odmówić, przepraszam wszystkich za to
    Niestety od czasu do czasu pojawia się kolejny pasjonat kobry - kiedy czytam takie posty, cieszę się że jest to zakazane w Polsce.
    Hodowla zwierząt jadowitych jest w wielu krajach dozwolona, ale mentalność naszego narodu jest taka, że już sobie wyobrażam kolejki przed Centrum Sprzedaży Kobr, pełne niedowartościowanych dzieciaków, którzy nie mają już innej możliwości żeby wyróżnić się z tłumu, bo nową obudowę na komórkę to juz wszyscy mają, a kobry nie.

    W każdym, cywilizowanym kraju, w którym można hodować zwierzęta jadowite - jest to uwieńczeniem wieloletnich zainteresowań, mnóstwa rozmnożonych gatunków niejadowitych i długiej praktyki w obchodzeniu się z wężami. Dopiero kiedy masz to za sobą - proponuję interesowanie się jadowitymi zwierzętami, co w Polsce nie jest na razie legalne (i w sumie dobrze).
    Jest jeszcze tyle pięknych, rzadko spotykanych niejadowitych węży - są one znacznie bezpieczniejsze, a ich obserwacja wcale nie przynosi mniej radości i nie jest w najmniejszym stopniu mniej wartościowym przezyciem emocjonalnym i estetycznym.

    Ludzie! Opanujcie się trochę!!

    Pozdrawiam wszystkich


  6. #6

    Re: Kobra

    Popieram to co napisal snakes, jesli nie jestes doswiadczony to daruj sobie no chyba ze zycie ni nie mile to jak najbardziej kup kobre szybko nie minie wiele czasu i jakis nieostrozny ruch a przysypia cie ziemia.
    Pozdrawiam

  7. #7
    kunc_boa
    Guest

    Re: Kobra

    ludzie być może namawiacie go do śmierci

  8. #8

    Re: Kobra

    Hey!
    Snakes,miałem ochotę napisać coś podobnego po przeczytaniu (wykasowanego)posta zatytuowanego "trimerus".Powstrzymałem się,
    bo wiedziałem jaką może to wywołać burzę na forum
    Przerażajace, co ludzie spróbują zrobić,by zaszpanować.
    Pozdrawiam wszystkich rozsądnych,hatiras

  9. #9
    kunc_boa
    Guest

    Re: Kobra

    też chciałem sobie kupić lecz zrozumiałem że jeden jej ruch i mój żywot sie kończy odradza chyba że jesteś bardzo doświadczony i może sprawić te kobrze warynki wtedy popieram snakes

  10. #10
    Nook
    Guest

    Re: Kobra

    dyskusje o tym toczyły się już wiele razy, ludzie niestety nie zmądrzeją , a co do posta trimerus - żałosne, chłopak chciał jeszcze w dodatku brać jadowitego na ręce...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •