Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: problem z kałem mojej agamy brodatej

  1. #1
    Ciapek_anolis
    Guest

    problem z kałem mojej agamy brodatej

    podałem dziś rano mojej agamie kilka lisci świeżej melisy, kilka godzin poźniej podałem mączniaki. Wchodzę teraz do pokoju, zaglądam do terra i zobaczyłem(sorki za sformułowanie ale nie da sie tego inaczej okreslić) wielkie kupsko a wnim niestrawione mączniaki
    Co mogło byc tego przyczyną....?

  2. #2

    Re: problem z kałem mojej agamy brodatej

    Raczej nie jest to nic niepokojącego. Poprostu maczniaki są cięzko strawne i to czego nie strawila to wydaliła Ja jak porzadnie kameleony nakarmie to w kale widać czasem głowe czy skrzydła pasikonika. Kamki mają krótki przewód pokarmowy i nie zdążą strawić do końca. Z maczniakami i twoją agamą pewnie było tak samo

  3. #3
    Ciapek_anolis
    Guest

    Re: problem z kałem mojej agamy brodatej

    no zaniepokoiłem sie bo stało sie to pierwszy raz, nigdy wczesniej nie przytrafił mi sie cos takiego. tłumacze sobie jeszcze tym że świeże liscie melisy spowdowały "rozluźnienie" i agama szybko sie wypróżniła nie zdązając strawić niedawno wszamanych maczniaków.

  4. #4
    luz_jacek
    Guest

    Re: problem z kałem mojej agamy brodatej

    Odradzam podawanie mączników agamce .


  5. #5
    Ciapek_anolis
    Guest

    Re: problem z kałem mojej agamy brodatej

    dlaczego odradzasz.....?
    są urozmaiceniem diety.
    (wiem że maja dużo tłuszczu i chityny)

  6. #6

    Re: problem z kałem mojej agamy brodatej

    Sporadycznie można podawać,tak jak pisze Ciapek_anolis są urozmaiceniem diety.Jednak podstawą są świerszcze. Jeżeli się to nie powtórzy to nie ma co panikować,natomiast jeśli by to się zaczęło powtarzać proponuję zrobić badanie kału.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •