Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Terrarium dla agamy brodatej

  1. #1

    Terrarium dla agamy brodatej

    Witajcie! Mam zamiar zakupic moją pierwsza jaszczurke - Agame Brodatą. Jednak mam kilka niejasnosci po przeczytaniu kilku artow na temat tego gatunku jaszczurki. Czy jako terarium przejsciowe dla jednej młodej (do 20cm) na 2 miesiace maxymalnie nadaloby sie szklane terra o wymiarach max do 50/30/50 (szer/dł/wys). Czy mianem promiennika nazywana jest lampa emitujace promienie UV? I czy weszła by (i nadawalaby sie) swietlowka Exo Terra Repti-Glo 8.0 15W 47cm. Czy potrzeba dodatkowa jakas lampe grzewcza (lustrzanke)? I jakie rozmiary powinno miec ostateczne terrarium po tych 2 miesiacach?

  2. #2

    Re: Terrarium dla agamy brodatej

    terra na krótki czas może być Promienniki to zazwyczaj zwykłe zarówki jako źródło ciepła Świetlówka dla tak małej agamci to za mocna raczej chodz pewności nei mam. A żarówka musi być, bo swietlóki eni dają temp a agamcia potrzebuje większej temp. niz panuje w mieszkaniu. I wątek powinein być w dziale jaszczurki :]


  3. #3

    Re: Terrarium dla agamy brodatej

    Aha sorka ze nie w tym temacie ale poczekam na moderatora niech przeniesie i jeszcze jedno pytanie mam Czy nalezy miec swiadecwo urodzenia do zarejestrowanie jej i czy w ogole trzeba rejestrowac ją??

  4. #4

    Re: Terrarium dla agamy brodatej

    Przeczytaj opis, brodka nie podlega rejstracii


  5. #5

    Re: Terrarium dla agamy brodatej

    Świetlówka musi być, szczególnie dla małej agamy. Tak na mariniesie, to nie wie po co robic przejsciowe terra dla 20 cm agamy. Ja zamawiam 14 cm i mam terra 120*55*55cm i jest w kit. na terrarystyka.com.pl masz taaaaaaaaki opis agamy i faq, przeczytaj.


  6. #6

    Re: Terrarium dla agamy brodatej

    Czytałem temte opisy i inne artykuly i jednak po ich lekturze mialem niewielkie watpliwosci a gdzie je rozwiac jak nie na forum z doswiadczonymi hodowcami. Ale dzieki za pomoc teraz jjuz bede wiedzial.

  7. #7

    Re: Terrarium dla agamy brodatej

    duze terrarium ma wade:
    zwierzak poki nie podrosnie bardzo zdziczeje ci wiec poczatkowo o braniu na rece zapomnij ale z czasem to minie.
    druga wada jest to ze bedziesz musial karmic ja z pojemniczka bo w duzym terra swierszcze moga jej sie pochowac. mozesz te problemy rozwiazac przedzielajac jakas decha czy czyms terra na pol i z czasem przesowac ta deche aby w rezultacie wogole ja zlikwidowac

  8. #8

    Re: Terrarium dla agamy brodatej

    Zacznę od początku.
    Terrarium jakie podałeś wystarczy dla agamki,która będzie miała 20 cm. Nie zalecam trzymania od razu agamy w dużym terrarium. W małym mamy nad nią większą kontrole. Możesz kupić docelowe terrarium i oddzielić je,w miarę jak agamka będzie rosła,terrarium powiększać. Świetlówka jest niezbędna dla agam i najlepsza jest właśnie repiti glo 8 . 47 cm świetlówka zmieści ci się w terrarium 50x30x50(zawsze też możesz zamontować ją po skosie).Jeśli chodzi o promiennik,to przy świetlówce wystarczy zwykła żarówka punktowa ,kupiona w sklepie elektrycznym.Żadnego dodatkowego ogrzewania nie potrzebujesz.Jeżeli masz więcej pytań,możesz odezwać się na GG 4110796


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •