Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: drewniaki

  1. #1
    Konrad Romanowski
    Guest

    drewniaki

    czy moge swoim szyszkowcom podawac larwy drewniaka??

  2. #2
    mispushupek
    Guest

    Re: drewniaki

    tak

  3. #3

    Re: drewniaki

    Lepiej nie... a jak juz to tylko takie swiezo po wylince i z odciętą głową. Mają twarde pancerzyki i duze szczeki ktorymi mogą zranic zwierzaka "od srodka". naljepiej podawac swierszcze !


  4. #4

    Re: drewniaki

    zaraz zaraz drewnojady to nie pinki. Nie zezra Ci gada od srodka!!!


  5. #5

    Re: drewniaki

    Nom niby nie zeżrą ale zanim zginie w żołądku zwierzaka moze narobic niezłych szkód w przewodzie pokarmowym... Ktos juz pisał ze mu zdechł przez to gek kiedys. Niestety nie pamietam kto to był.


  6. #6

    Re: drewniaki

    Akurat Zoophobas jest dość wrażliwy na wodę i ściśnięty szczękami szybko ginie. Dobry pokarm, ale nie może być jedynym (za dużo dużo tłuszczu i chityny).


  7. #7
    Konrad Romanowski
    Guest

    Re: drewniaki

    uznam ze mozna podowac. Ja mam szyszkowce od 3 lat, ale do mnie do sklepu drewniaki weszly dopiero w tym roku. Wczesniej karmilem swierszczami i od czasu do czasu maczniakami i dalej tym karmie, tylko teraz do urozmaicenia doszly drewniaki. juz nawet sie jedna pokusila i zjadla .

  8. #8

    Re: drewniaki

    Ja byłbym bardzo ostrożny, bo już kilkukrotnie spotkałem się z przypadkiem zapchania przewodu pokarmowego szyszkowców(zwłaszcza młodych) mącznikami, i to nawet po jednorazowym podaniu. Ewntualnie tylko awaryjnie i bardzo rzadko, najlepiej tuż po wylince. Swoim nie podałem nigdy.


  9. #9
    Konrad Romanowski
    Guest

    Re: drewniaki

    jeszcze mi sie nie zdazylo cos takiego. Jeden mial juz zaparcie, ale po jakis 2 tygodniach znowu regularnie sie oproznial, a pozatym nic im sie jeszcze po maczniakach nie stalo, pozatym ine nie sa juz male.

  10. #10

    Re: drewniaki

    A skad wiadomo, ze to z podowu maczniaka a nie np podloza ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •